çevrimiçi veya çevrimdisi, fiyat karsilastirma araçlari tüketicilerin alisveris akilli yardimci

Karsilastirmali alisveris yeni bir sey olsa da, alisveris arastirma yapmak yoludur. Yillar önce, alisveris mükemmel bir anlasma pesinde perakende raflar, zaman, çaba ve gaz aldi bir çaba ile taranmis. Bugün, web müsteri yorumlari, büyük seçimleri ve taninmis magazalarindan fiyatlara erisim sunan karsilastirmali alisveris sitelerinin bir dizi ile zaman ve mekan arasindaki boslugu doldurur.

ComScore göre, Subat ayinda çevrimiçi 167 milyon Amerikali, yaklasik 53 milyon bunlarin üst karsilastirma-alisveris siteleri en az bir ziyaret etti. Bu tüketicilerin birçok online satin ederken, digerleri de bir perakende magazasi olarak istenen ürün satin almak için bilgi kullanilan. Rekabet siber ve magaza gerçekten siddetli oldugunu, ancak, iyi haber anlasmanin büyük bir son aliyorsaniz tüketiciler oldugunu.

Ziyaretçi kontrast ve karsilastirmak için izin popüler siteler listesine arasinda Yahoo Alisveris, Shopzilla, Froogle ve Vasita bulunmaktadir. Buna ek olarak, tüketicilerin daha akilli seçimler yapmak için en iyi araçlar ve teknolojiler övünme en az bir on fiyat karsilastirma siteleri var. Her farkli özellikleri, avantajlari ve, ne yazik ki, dezavantajlari vardir. Yine de, bu tür siteler ve teknoloji popülerlik girisimciler ve nokta-Iletisimi sert kalir çevrimiçi ve çevrimdisi perakendeciler arasinda rekabetin saglanmasi, mal arastirma ve satin almak tüketiciler için yollar bulmak için devam edecegi anlamina gelir.

Aslinda, üst fiyat karsilastirma siteleri zaten diger çocuklar ‘eksikliklerin yararlanmak sirketlerden bazi zor muhalefet aliyorsaniz. Sirket sözcüsü göre her yerde tutumlu alisveris esinlenerek Frucall, örnegin, deger-fikirli alisveris için hedeflenen yeni hizmetlerden biridir ve en iyi anlasma elde etmek için pazarlik avcilari için hizli ve kolay bir sekilde sahip, hatta olmadan bir bilgisayar kullanin.

Fiyati-karsilastirma mobil hizmet olarak Mart ayinda baslatilan, Frucall alisveris dogrudan cep telefonundan Amazon.com ayni ürünler için fiyatlar ile perakende magaza fiyatlari karsilastirmanizi saglar. Bu basit bir çözüm oldugunu aralarinda bir tüketicinin cep telefonuna kisa mesaj yoluyla gönderilecek fiyat karsilastirma sonuçlari fakat müsteri o vaktinden önce arastirma yoktu bir ürün gördügünde fiyat karsilastirmalari aninda erisim sunmak için basarisiz birçok site. Daha da iyisi, tüketicilerin aslinda kayitli ve profilinde geçerli bir kredi karti var varsayarak, kendi cep telefonundan dogrudan ürünü satin olabilir.

Fiyat karsilastirma için en kolay ve hizli yolu olarak kabul gören, Frucall ücretsiz bir numara (888-FRU-SHOP) ve giris ürünün UPC ya da ISBN numarasi aramak için perakende koridorlarda ölçme ortasinda alisveris saglar. Birkaç saniye içinde, arayan da ürün isminin bir onay ve listelenen çevrimiçi olarak ögenin fiyat alir. Su anda, hizmet otomotiv malzemeleri, kitap, elektronik, mücevher, film, müzik, araç ve evcil hayvan bakim ürünleri içeren kategoriler çesitli ürünler için fiyat karsilastirir. Gelecekte, Frucall onlar Internet çapinda e-ticaret arama yoluyla en iyi fiyat bilgileri olusturur diyor.

Online fiyat karsilastirma savaslari üzerinde öfke gibi görünüyor.