online alisveris yavas internet sitelerinden yüz çevirirlerse

Yani, TNS / Zeus Teknolojisi son arastirmalar Ingiltere online alisveris yapanlarin% 82 bir web sitesi kötü gerçeklestirilen eger web üzerinde bu örgütün mal satin alma veya magaza onlari vazgeçirmek söyledi göstermektedir.

Anket her biri kötü web sitesi yanit süreleri nedeniyle her yil 5.5 online alisveris etrafinda terk edecegi 2.000 ‘den fazla alisveris ve gösterileri bir örnek dayaniyordu.

Alisveris sepeti ve dolar civarinda 7bn bir yil kayip satis hesaplayabilirsiniz online alisveris tahmin sayisinin ortalama degeri ile bu çarparak. Perakendecinin markasi zarar söz degil – hem online ve offline.

Bu durumda, birisi web sitesi performans sorunun çözümüne gerekmez mi?

Performans sorunlari bazilari reklam amaçli bant genisligi yogun oynatmak nedeniyle, ve ayni anda online alisveris (örnegin satis döneminde) sayisinda dalgalanmalari. Diger performans sorunlari gibi teknik darbogazlari nedeniyle:

* Uygulama tasarim
* Sunucu yapilandirmasi
* Sistem mimarisi
* Zayif sistem entegrasyonu

Üzücü olan sey kötü performans tamamen önlenebilir olmasidir. Performans testi köklü bir süreçtir ve güçlü yeni test araçlari ve uygun bulunmaktadir. NeoLoad, örnegin, çesitli sekillerde bir web sitesini kullanarak binlerce kullanici taklit edebilirsiniz. Onun raporlari darbogazlari nerede tam olarak göstermek, ve web sitesinin sinirlari ne gösterecektir.

Bir alayci bakis onlari çözme kadar önemli olarak kabul edilmez, çünkü web performans sorunlari var sonuçlandirmak olacaktir.

Ancak satis tahmin kaybi göz önüne alindiginda, performans testi IT departmani, ayni zamanda satis ve pazarlama degil sadece gündeminde yüksek olmalidir.