nasil müzik çevrimiçi hakim istiyorum

Müzik premastering kavrami daha sonra çogaltma evinde tüm yaptiktan göre para bir gobs kaydedebilirsiniz bir yöntemdir. Sadece sadece yaptigi özel bir mastering evinde yaparken o da genellikle daha kaliteli bir verim yok. Sonra size zaten premastered CD gönderebilirsiniz sonra iyi bir çogaltma tesisi bulmak her zaman kolay ve onlar sadece artik sesi degistirmeden çogaltma yapmak zorunda.

En mastering tesisler sikistirma, stereo-görüntü ayarlamalari, esitlemek, ya da baska ne olursa olsun CD ve Vinil üretim ve dolayisiyla çogaltma için müzik hazirlamak için gerekli yapmak için gereken zaman için bir saat ücreti sarj etmek için var. Yakin muhtemelen gibi daha önce premastering girerek gibi, sonunda istediginiz ses kayit almak, ayni zamanda bu ücretleri azaltabilir. Ancak, günümüzde sabit bir ücret de, dünya çapinda, (böylece “online mastering”, ya da “iMastering” / “eMastering” olarak adlandirilir) tamamen çevrimiçi islerini sunuyoruz mastering stüdyolari vardir. Müzik Devri WAV veya AIFF dosyalari gibi online yapilir, onlar master (premaster) onlari ve daha sonra çogaltma tesise almak size geri bitmis bir fiziksel CD (ya da Nero / Tost için CD Görüntü) gönderin. Edilir

Karistirma yaparken düsünmek için önemli noktalar araçlarin düzgün karistirilir emin ve her uygun ihtiyacini yapiyoruz. Bu dengeleme ve gibi enstrüman veya sesli ses karisimi, ya da gibi enstrüman veya sesli ses yapar bunlarin yoklugunda içine batirilir izin benzer etkileri, çogunlukla yeniden fiil kullanimina referans ihtiyaciniz sag tarafindan sizin yakin bölgede.

Yeniden fiil ve koro ile islenmis gitar ile bir karisimini kullanarak, ve vokal kuru olan, örnegin, hangi olacak, nedeniyle bu vokalist daha sizden daha fazla gibi gitar ses görünür olmasi gerçekçi ses olabilir yüzüne çiglik gibi görünüyor. Ama bu tasvir istediginiz efekti veya ses olup olmadigini, devam edin. Ancak, basparmak genel bir kural olarak can sikici olabilir, ve tabii ki istemiyorum kulak ve dinleyici yanmis, neden olabilir!

Eger uygun parça ritim bölümünde mono yapmak için zorunlu bir senaryo ile karsi karsiya edersek, stereo onlara yeniden fiil geçerli oldugundan emin olun. Bu yöntem, davul siyah beyaz olmasina ragmen bir stereo-görüntü bir yanilsama yaratmak saglamak ve ses kalitesi katacak.

Ayrica gerçekçi bir stereo görüntü elde, ve, eger, birkaç farkli hoparlörlerinden karisimi dinlemek böylece dinleme alanina esit uzaklikta olan iyi hoparlör kullanmaniz gerekir. Durumunda bu araciligiyla karisimi test etmek için kullanilabilir bir patlama kutu, ya da belki bir araba teybi, hatta bir arkadasinizin yüksek son stereo sistemler üzerinde. Bu, “uyumluluk” en üst düzeyde elde karisimi olabilir kusurlari en ortaya çikarmak ve karisimi bu premastering için vermeden önce almak kadar iyi saglamak için bir firsat saglayacaktir.

Simdiye kadar hileler karisimi üzerindeki etkileri kullanmak için gitmek gibi, bu tamamen kisisel bir tercih meselesidir. Eger genel sesi gibi bu hedeftir. Yani, mümkün oldugu kadar çok sistemlerinde iyi geliyor sürece, bu iyidir. Olsa da (mix yaparken bunlari çalisan varsa Tamam olsa mastering ev için siçrama yaparken, sadece onlari çikarmak) premastering için karisimi temin zaman MasterBus üzerinde kompresör ve sinirlayici kaçiniyorum. Genel olarak, çok fazla islem zayif çalmaya baslarsa, ve ortak bir hatadir yeniden fiil çok fazla kullanarak yani. Seyleri temizlemek ve zaten bu yüzden karistirma sirasinda sadece çok az islem gerektiren mümkün oldugunca iyi kaynaklari (Eger gitar / vokal, vb kaydetmek için kullandiginiz ekipman ve oda gibi) ses emin olmak tutmaya çalisin. Bu mastering ev ve çogaltma tesisine gönderdi sonra büyük bir karisimi almak ve daha sonra bir büyük usta ve CD için gerçek “hile” dir.