toptan perakendeciler için envanter kontrol seçenekleri

Toptan perakendeciler binlerce ürün bir yil geçmesi. Çok mal Wade ve satis öncesinde araciligiyla elemek için toptan satis sirketi için, toplu olarak sevk edilir. Envanter kontrol kar korumak için hizli ve uygun toptan mal isleme için büyük bir sorundur. Seçenekleri kusurlar azaltirken hizini artirmak için toptan stok kontrolü için orada ne var?

Manuel Sistemleri. Eski moda elle envanter sistemleri hala küçük depolar tarafindan kullanilmaktadir. Sizin sirket yandan her bir ürün daha küçük bir miktar var yani, büyük, büyük bilet ögeleri bir toptan çikis ise, bu sistem yararli olabilir. El sayilari ve ambalaj yaprak dayali bile envanter sistemleri, genellikle bir bilgisayar veritabanina girilir. Bu sistem ile ilgili sorunlar bakim için gerekli zaman olaganüstü miktarlarda ortaya çikan ve herhangi bir hata izleme zor olabilir.

Barkod Sistemleri. Kizilötesi tarayicilar ve yazdirilabilir barkod istihdam uygun envanter sistemleri orta ölçekli toptan perakendecilere küçük için kullanilabilir. En ucuz sistemleri genellikle arasinda 500 $ çalistirmak – 1000 $ yazilim ve bir tarayici içerir. Ek tarayicilar daha pahali, ancak birden fazla isçi isleme sevkiyat ile ilgili olmasi durumunda mantikli olacaktir. Tek dezavantaji barkodlar iyi standart bir mürekkep püskürtmeli yazicilara göre korumak için daha pahali bir lazer yazici, ile yapilmis olmasidir. Ayrica, barkod kolaylikla müsteriye ürün gemi için zamani geldiginde bas agrisi neden, nem veya hatali kullanimdan zarar görür.

RFID Sistemleri. Radyo frekansi tanimlama sistemleri nesne hakkinda bilgi kodlamak için etiketleri entegre devre kullanin. Anten veya okuyucu o çözer araliginda ürün geçerken bilgi ve bilgi isleme için bir bilgisayara aktarilir. Etiketleri barkod etiketleri daha saglam ve tamamen eller serbest olabilir, çünkü bu büyük bir toptan perakende için en iyi sistemdir. Ayrica, RFID etiketlerinin depolama kapasitesi bir barkodun bilgi kapasitesi daha büyüktür. Bilgileri en kisa sürede kapidan hareket ederken okunacak – kapi monte antenler veya okuyuculara da ögeyi taramak için bir isçi ihtiyacini ortadan kaldirabilir.

Envanter kontrolü bir toptan satis sirketi için sarttir. Bu miktar, durumu ve depolama süresi uzunlugu gibi ayrintilar müsteriler için tüm önemli faktörlerdir. En toptan perakendeciler bir web sitesi veya katalog üzerinden satis. Hizla belirlenen depolama yeri tespit için yerinde bir bilgisayar sistemi yoksa sadece büyük bir depoda sirali bir madde bulma, zor olabilir. Bilgisayarli envanter sistemleri de isçilerin yanlis fiyat degil siparis ne adina benzer bir öge çekerek, ancak herhangi bir hata yok. Herhangi bir büyük envanter kontrol sistemi yatirim yapmadan önce, faydalari emin olun ve kurulus maliyetleri Ilk baslangiç ??toplam maliyetlerini karsilamak tutun. Daha sonra, sadece arkaniza yaslanin ve bilgisayar sizin için varliklari izlemenize olanak.

Her seyi kabul, stok kontrolü bazi ürünlerin eksikligi gibi durumlardan kaçinmak gerekir, çünkü mal sahipleri tarafindan dikkate alinmasi gereken çok önemli bir yönü oldugunu alicilar talep veya ters durum, kimse satin almak istedigi ürünlerin fazlasi.