ssl sertifikalari web güvenlik sunuyor

Secure Socket Layer (SSL) nedir? Temelde, online veri sifrelemek için kullanilan standart bir güvenlik teknolojisidir. , Kredi karti numarasi, isim ve adres gibi kisisel bilgileri iletirken SSL web sunucusu (sunucu tarafi) ve müsterinin web tarayicisi (istemci tarafi) arasinda sifreli iletisim saglar. SSL protokolü dogrulanmis sirkete konu ‘dijital sertifikalar’ için sertifika yetkilisi (CA) kullanir.

Tüm SSL süreç sunucunun kimligini, web sitesinin kimligi ve bir kez kimlik dogrulama dogrulandi kimlik dogrulamasi içerir, Mesaj bir sertifika istedi birine sifreli bilgiler seklinde gönderilecektir. Genellikle, bir tarayici bir SSL sertifikasi istekleri ve sirayla web sunucusu istenen sertifika ile genel anahtar saglar. Daha sonra, tarayici verilen sertifikanin geçerli (yetkili taraflarca onayli) ve ayni zamanda verilen SSL sertifikasi istegi yapilmis kendisi için belirli bir web sitesi geliyor dogrulamak olup olmadigini dogrulamak zorundadir.

SSL sertifikasi onun e-posta adresi, geçerlilik süresi, Ortak Ad ile birlikte ayirt edici ad ve bu bilgileri verir kisinin sertifika kimlik gibi sahibinin önemli ayrintilari içerir. Sertifika Yetkilisi (CA) biz imzali sertifika ve iptal SSL sertifikalari hakkinda da daha fazla bilgi isimleri bulabileceginiz genis bir listesini tutar. Ayrica, SSL sirketin hesap ve görünürlügünü arttirir ve müsterileri arasinda iyi niyet ve olumlu bir imaj olusturur. Belgesi (bu özel ve gizli olan) ve saga sola tarayicilari ve web sunucusu arasinda geçen veri bütünlügünü korur. Bu nedenle, güvenlik karsilamak için iyi bir araçtir, gizlilik, hassas ve kisisel bilgilerin korunmasi için gerekli güvenlik standartlari.

SSL Biz e-ticaret web siteleri için, kisisel bilgiler kredi karti vermek özellikle önemlidir. Sertifikalari verileri sifrelemek için uygun anahtar oldugu için SSL sertifikasi kolayca hackerlar tarafindan erisilemez. Bir çok sertifika yetkilisi (CA) güvenebilirsiniz böylece bu nedenle, sertifikanin güvenlik her alaninda bakim kapali alinir.

Internet süphesiz e-ticaret için yeni firsatlar yaratmistir. Ancak, bu gelisme de siber suçlularin giderek artan sayida çekiyor. Mesru bir web sitesi çok benzer görünmek için yapilmis bir sahte web sitesi bilmeden kisisel bilgilerini açiga çikarmak masum müsterileri ikna deneyebilirsiniz. Bu sorunun tek çözüm Güvenli Yuva Katmani teknolojisinden yararlanmak ve web üzerinde uygulamaktir. Alt satirda, kredi karti numaralari gibi hassas bilgileri veya herhangi bir diger kritik kisi bilgileri ile ugrasan her web sitesi onlari ve müsterilerine korumak için uygun SSL sertifikalari olmalidir.