online pazarlama bloglar önemi

Bloglar her online pazarlamaci bir web sitesine trafik çekmek için kullanabileceginiz büyük araçlardir. Çok bloglar web sitelerinin “az” seklinde oldugunu düsünüyorum da, gerçek su ki, bloglar aslinda bazi durumlarda web siteleri daha etkilidir. Bloglar onlari, yorum RSS abone ve notlarini, blog sahibi ile baglanti saglayarak ziyaretçilere daha kisisellestirilmis bir hissi veriyor olmasidir. Bu bloga sahibi ve diger ziyaretçiler ile baglanmak için daha fazla erisim saglamak ragmen Bloglar gerçekten web sitelerinden bu farkli degildir.

Bu yüzden blogunuzu optimize online promosyon büyük bir kismini olusturmalidir açiktir. Belirli bir belge optimize ve endeksli ve daha sonra arama motorlari göre siralanmis alirsa, o zaman bu arama motoru pazarlama. Çevrimiçi pazarlamacilar bloglar online bir is için genel pazarlama karmasinin önemli bir parçasi olarak kullanilmasi gerektigini farkinda olmak gerekir.

Blog yazilimi kolayca arsiv haber bültenleri, online medya odasi, sik sorulan sorular ve ürün güncellemeleri de dahil olmak üzere web sitesinde mevcuttur içerigin farkli yönetmek için kullanilmalidir. Bu faktörler arama motoru siralamalarini bir çok katkida bulunabilir. Bu ipuçlarini hem normal arama motorlarina hem de özel blog motorlari geçerli oldugunu dikkat edin. Blogunuza Bu uygulamalar güvenilirligini artirmak ve ayni zamanda site ziyaretçileri ile iletisim artirabilir.

Ancak, çevrimiçi bir pazarlamaci olarak, bloglar emin, onun avantaji vardir çünkü tanitmak için kolay bir yol oldugunu düsünüyorum olmamalidir, ama ayni zamanda sürekli çalisma gerektirir. Siz de diger rakipleri ile ugrasmak zorunda çünkü blogunuzu optimize zaman çalisma akilli özellikle önemlidir. Tabii ki olsa da, bu bir sizin için blogunuzu optimize etmek için hangi Dogru anahtar kelime bulmak için verilen. Gördügünüz gibi, bu aslinda web sitesi optimizasyonu çok benzer.

Pek çok faydalari o da dahil olmak üzere bir blog oldugunda çevrimiçi bir pazarlamaci elde edebilirsiniz vardir:

1. Son derece yapilandirilmis içerige sahip – blog yazilimi, temalara göre içerigin siniflandirilmasi saglayan kategori özelligi vardir çünkü. Bu özellik, algoritmik yazilir her seyi siniflandirmak için bloglar kolaylastirir. Ayrica daha kolay arama motoru sitenizin tüm bu yüzden bu konularda iyi siralama daha iyi bir sans olacak hakkinda ne oldugunu anlamak için yapiyoruz.

2. Arama motorlari URL’leri tarayabilir – En blog yazilimi karmasik olmayan blog yapiya sahiptir çünkü arama motorlari içerigi taramasini için, bu kolaydir.

3. Iç baglantilar – bloglar ürün ve hizmet bilgi bilgi veya web sitesi derinliklerine satin alma sayfasina derin baglantilari olusturabilirsiniz. Bu uzun uzun kuyruk ifadeler için faydali oldugu kanitlayabilirim.

4. Gelen baglanti çeker – bloglar baska bir blog serbestçe baglayabilirsiniz. Onlar web sitelerine kiyasla daha fazla özgürlük var. Buna ek olarak, bloglar sosyal haber ve sosyal medya ile ilgili mesajlarin büyük bir kaynak vardir. Bu blog sendikasyon tarafindan desteklenen, çünkü ses, video, ve metin kolayca blog entegre edilebilir dikkat edin.

5. RSS – Blog etki alani RSS atif veya diger bloglar tarafindan sendikasyon, özellikle baglanti popülerlik kadar bina yardimci olabilir kullanan URL’leri beslemek için baglantilar. Linkler de daha fazla trafik gönderdi.

6. Taze içerik – en blog sahipleri daha sik kendi sitelerine göre kendi bloglari güncelleyin. Bu nedenle, düzenli churned taze içerik tekrar ziyaret tarafindan ödüllendirilir; arama motorlari da daha sik blog tariyor.

7. Aktif bir topluluk – var trackback ve ziyaretçiler serbestçe birbirleriyle etkilesim böylece blog yazilimi özellikleri yorum. Etkin bir topluluk ayni sekilde arama motorlari üst siralarda ile ödüllendirecek diger ilgili sitelerden alintilar olusturabilirsiniz.

8. Sigara arama motoru trafigi – daha fazla arama motorlari, çevrimiçi pazarlamacilar bloglar yararlanabilirsiniz muhtemelen en iyi sey alacak trafik daha baglantilari ve RSS gelen trafik almak için yetenegidir.

Bloglar kesinlikle online pazarlama önemli bir parçasidir. Bu internet pazarlamacilari sik sik ziyaretçi çekmek ve bir sadik asagidaki gelistirmek için bir araç olarak bloglar kullanin o zaman hiç sasirtici degil. Online kurallari sürekli degisen, çünkü burada saglanan tavsiyelere degisikliklere tabi olabilir ama dikkat edin.