online güvenlik – göz ardi sorunlari

Online güvenlik birçok insan için nispeten yeni bir kavramdir. Dönem bilgisayar virüsü nispeten iyi modern bilgisayar kullanici tedavi gereken genel yaklasim bilinen olmasina ragmen yeni online dünya, özellikle e-ticaret, gerçekten hak ettigi yer verilmistir degil genel olarak. Bu makalede, ortalama internet / web kullanici ve gerçekten web sitesi sahibi yüz olabilir potansiyel tehditleri bakacagiz.

Internet her zaman biraz kanunsuz bir yer gibi görünüyordu, virüsler, yayilmis bilgisayarlara bulastirmak ve genellikle hasara neden olabilir. Ancak alisveris için internet kullanan insanlarin sayisinda son büyük artis vicdansiz insanlar parasal kazanç için bu yararlanma daha neden gördük anlamina gelir.

Kullanicilar hedeflenmis Bir sekilde sözde saldirilari ‘phishing’ üzerinden gerçeklestirilir. Bu saldirilar onlarin giris bilgilerini veya kimlik bilgileri vazgeçerek bir kullanici cezbetmek ve kandirmaya çalisma. Bu zoraki gelebilir, ama bu online suçlunun cephanelik güçlü bir araç gibi görünüyor. Saldiri insanlarin çok sayida kullandiginiz bir kurulus, örnegin iyi bilinen bir banka geliyormus gibi bir e-posta seklinde gelebilir. Bu e-posta genellikle kullanici Bu tuzak yayli oldugunu nasil oturum bir siteye bir baglanti olacak, e-posta degil kullanici ondan oldugunu düsünüyor sirket ve e-postadaki baglantiya bir site için kullanici bilir site çogaltmak için çalisir. Ne zaman giris detaylari bu sekilde kullanici güvende hissediyor.

Bu e-posta içinde veya baska bir kaynaktan örnegin ile linklere tiklayarak kullanicilarin son derece dikkatli oldugunu bu nedenle içindir anlik mesajlasma, sosyal ag siteleri, vb Genellikle baglanti bilinen sitenin URL’sini benzemeye yapilmis olacaktir.

Web sitesi sahipleri için saldiri bu formu müsterilerine temas edilecek yolu olarak müsterilerine danismanlik tarafindan atlatilabilir. Sirket, halka sadece yeni teklif müsterilerine tavsiye e-posta gönderecegiz bilinmektedir yapabilir, aslinda bunlara erismek için siteyi ziyaret etmelisiniz. Online kredi karti islem tuzaklar çok sey var ve bu para transfer hizmetleri her zaman düzgün kontrol edilmelidir olarak.

Online güvenlik dünyasi pek çok insan için yeni bir kavramdir. Onlar yerel yüksek sokakta alisveris gibi kullanicilarin cüzdan ve cüzdan göz kulak gibi, onlarin bilgileri çevrimiçi nasil kullanildigini farkinda olmak denemelisiniz. Süphe durumunda, site güvenmiyorum.