muhtemelen duymadim üreticileri tarafindan kristal ve porselen basyapitlarindan

Capodimonte porselen aslinda oldukça uzun bir süre için yaklasik edilmis. 1740 kesin olmak. Bu Napoli basladi ve Almanya’da ünlü Meissen fabrikaya üstün porselen üretmek için Italya’nin King açik emir altindaydi. Bir süre yaptim ama sonra fabrika Ispanya’ya tasindi, o yandi ve daha sonra sadece 1798 Fransiz isgali sirasinda tekrar tahrip edilmesi Italya’da yeniden baslatildi.

Bir kraliyet is olarak görkemiyle döneminde onlar için üretim maliyetinin yüksek Kraliyet aileleri tarafindan sadece kullanilan böyle güzel kaliteli porselenler ortaya çikti. Bu Fransiz isgali sirasinda yagmalanmis ve tahrip sonra, tekrar yeniden insa edildi. Ama Italya’da Fransiz Fetret sirasinda üretim durduruldu ve porselen üretimi yerel isadamlari bir grup satildi. Bu kader disinda bu muhtesem porselen üretilen söylemekten, varligini yillari kadar donuk. Bu daha fazla veya daha az bir süre için görünüm kayboldu.

Neyse ki, bu Capodimonte gelenegi canli tutmak istedim bazi yerel isadamlari tarafindan yeniden hayata edildi. Italya’da birkaç fabrika hala baska bir gün hem de kendi zaman bu saheserler olusturmak – çarpici mum sahipleri çiçek, kuslar ve arasinda çok sayida hayvan ile nefes kesen avizeler kadar ev dekor ögeleri çesitli.

Bugün, Capodimonte oldukça basit Italyan sanatsal seramik en güzel ve en mükemmel sinif, detaylara olan isçilik ve dikkat için aziz biridir. Ve bu asagidaki paragraflarda ele istirakleri için de geçerli.

Capodimonte ruhsat altinda V. Sabadin ve A. Santini ile birlikte yeni bir kiyafet, Çevik Cam ve Porselen oldugunu. Bu sirketlerin her birinin ürünleri tüm kayitli ve dolandiriciliga karsi halki korumak için damgalanir. Bir alici her zaman o otantik bir parça satin oldugunu biliyor.

Çevik 1971 yilinda Scaggiari Maurizio tarafindan Vicenza, Italya yilinda kurulmustur. Italya’da Çevik Sirket el yapimi ve el-üfleme cam ve kristal üretir. Kristal, tabii ki, tüm cam elit oldugunu. Bu isik görkemli parlak tüm göstermek izin teklik vardir. Çevik kristal her bir parçasi sonra tam saf sanatsal güzellikte bir ürün üretmek için zarif porselen ile entegre edilmistir. Bu gün sirket kristal vazolar üzerinde yogunlasmaktadir. Bu en iyi cam ve her yerde kullanilabilir porselen vazolar arasindadir. Eger sabit ABD’de ya da Avrupa’da satisa onlari bulmak için basili olacaktir aslinda çok iyi. Bir hediye olarak bir Çevik parçasi elde ya da kendi evinizde özel bir yeri isgal ne zaman, Sen essiz güzellikte bir madde aliyorsaniz.

Tercih figürler için ise, A. Santini toplama yakindan bakmak. Amilcare Santini yaptigi gün ünlü bir heykeltiras için uzun bir çiraklik sonra 1910 yilinda Floransa yakinlarindaki sirket kurdu. Santini büyük güzellik heykelleri kalip için kullanilan kil ilk çalismak, o birlestirerek mermer, kaymaktasi ve reçine sürecinde gelismekte etkili oldu Floransa üniversite katildi. Bu malzeme Santini tarafindan yapilan kaliplara dökülür ve oda sicakligina sertlesmesine izin verildi, sonra rakam alindi ??ve tamamen mermer büyük Italyan ustalar için bilinen çok eski teknikleri ve stilleri kullanarak bitirdi.

Amilcare Santini 1975 yilinda öldü ve sirket beri Santini ailesinin nesillere basari ile Santini geleneginde çalistirildi. Nefis sanat eserleri üreten büyük Amilcare Santini gelenegi sirket faaliyet gösteren dört ünlü heykeltiraslar devam eder. Klasik ve dini figürler, handpainted figürler ve hayvanlar, Art Deco ve çiplak rakamlar ve kresler ve kutsal görüntüler: her biri farkli uzmanlik pesinde. Ayrica onlar Amilcare Santini tarafindan orijinal parçalari yeniden. Toplamda onlar A. Santini basligi altinda kalite, güzellik ve isçilik için bilinen devam etmektedir.

Santini heykeller dünyanin kalite en prestijli müzecilik hatlarinin bazi temsil eder.

Bunun disinda çok az baska not Vittorio Sabadin söylenebilir, büyük bir heykeltiras oldu. Zarif, hos, tuhaf, esprili – Bütün bu onun parçalari bahsederken akla gelen kelimelerdir. Onun bayanlar, dansçilar, palyaçolar ve hayvan onun yaratici aklin çok yönlü dogasini konusmak. Insanlarin sadece onun küçük parçalara asik anlamak kolaydir. Onlar bize tüm insanligin ortaya çikarmak.