yerel veya küresel e-ticaret is

Bir e-ticaret isletme sahibi karar gereken ilk kararlardan biri, bir yerel veya ulusal bir is olarak daha basarili yasayacaksiniz olup olmadigidir. Yerel pazarda milyonlarca dolar yapmak bazi e-ticaret isletmeler vardir, bu küresel pazarda çok az olur.

Arkadaslik siteleri, eglence siteleri, B2B siteleri, ve palyatif bakim aglari kendi is yerel tutarsaniz umulmadik basariya ulasabilir isletmelerin sadece birkaçi. Çogu e-ticaret isletme sahipleri yaptiginiz en büyük hatalardan biri, her web tabanli is küresel olmasi gerektigini inanmaktir.

Yanlis arenada seçimi bir is potansiyeli yok edebilir.

Dogru is seçimi benzersiz basari büyü olabilir.

pazarlama

Çogu e-ticaret sirketleri, son ana gaf kötü pazarlama. Asiri endiseli ve iddiali is ilgisiz pazarlama alanlarinda her türlü para döker. Hatta asagi Arama motorlarinda ödeme listeleri için – tamamen yararsiz bir arama motoru sitenize link, bu indeksler buldugu ilk kez çünkü.

Bu reklam çogu da ilgili herhangi bir dereceye kadar ülkenin nüfusuna sunulmamistir. Bu kadar sahibi kendi web sitesinde bir Ingilizce bölümü oldugu için Çin ve Güney Amerika’ya tiklamalar için ödeme kaç Pay tiklayin reklamverenler Basina sasirtici. Yani, bir e-ticaret sitesi dahil fahis nakliye ücreti ödemek söyle dursun, kendi ürünü satin asla ziyaretçiler için tiklama ödüyor.

Benzer içerige sahip tüm web siteleri bile spam yardimci olmayacaktir. Örnegin, romantik kitaplar satan bir web sitesi bir romantizm yazi web sitesi veya bir web sitesi dating görünmesini istemiyor, ama onlar yapmak. PPC reklam onlar benzer ilgi alanlarina sahip degil çünkü, anahtar kelimeleri paylasmak web siteleri ve reklamverenler uygun olmasidir.

Bir arama motoru, romantizm için – partner, ve romantizm – romani, yakin yeterlidir.

Reklam için ödeme nerede bilmek ve kim, reklam görmektir küresel ve yerel isletmeler için önemlidir. Ancak, bir yerel isletme çok daha az atik yasayacaksiniz.

Bir bütçe üzerinde bir is yerel göz önünde bulundurmalidir. Bir potansiyel müsteri ulasan her reklam dolar olasiligi yerel isletmeler ile çok daha yüksektir.

Müsteri güç

Kulaktan kulaga büyük pazarlama. Daha global bir e-ticaret is, sahip olduklari daha az müsteri güç. Is bahsediyoruz 200 müsteri bir posta listesi ile yerel bir is daha güçlü oldugunu Avustralya, Kanada, Çin, Ingiltere ve Malta gibi alanlarda müsterilerle ayni is.

Müsteri güç bir parasal degeri var. Büyük bir reklam kampanyasi yürütmek için yeterli paraya sahip olmayan bir is baslatabilirsiniz.

Global is yerel bir is yerine kolayca olusturabilirsiniz ayni müsteri sadakati tabani olusturmak için zaman inanilmaz yatirim gerekir.

gelir patlamalari

Net dalgalanmalar. Isiniz arama motorlarinda üst bir ay olmasi ve tamamen sonraki ölçekler kapatabilirsiniz. Siteniz 10 000 gelen baglantilar bu yil, ve sadece 2000 önümüzdeki yil olabilir.

Ürününüz simdi siradisi ve sicak, ve bes ay içinde piyasaya olabilir.

Küresel isletmeler de nakliye maliyetleri, yavas hizmet, ülke sinirlari ve diger kaygilari ile basa çikmak için nakliye zor ve yavas yapabilirsiniz gerekir.

Küresel bir is öbekler para kazanmak için bekleyebilirsiniz. Onlar bu ay 10 000 $ yapabilir, ama sadece önümüzdeki aylik $ 1000 yapacaktir. Yerel pazar daha az uçucu.

genisleyen

Bir e-ticaret varligi birkaç milyon potansiyel müsteri tabanini genisletmek olabilir. Bu cazip görünebilir, ancak rekabet büyüktür. Küresel pazar her müsteri için mücadele 200 000 rakip olabilir ise yerel pazar, herhangi bir rekabet olmayabilir.

Küresel e-ticaret piyasalarin ekonomik iklim daha az etkilenen oldugunu söyledi. Avustralya e-ticaret ABD ve Ingiltere siparisleri, normal finansal getiri üzerinde yasaniyor. Çin açilmaya basliyor. Phishing ve Ingiltere’de dolandiricilik sitelerin sayisi sürüler halinde insanlar uzak dönüyor ise ABD pazarinda, çekiciligini kaybediyor. Buna ragmen 85 milyon dolar her gün internette harcanir.

sosyal ag

Birçok e-ticaret is yaptiginiz en büyük hata bir ‘brosür’ tarzi web sitesi insa geregidir. Bir ‘web varligi “nin günler çok gerilerde kaldi. Simdi ‘sosyal ag’ basarili olmak için bir yoldur. Sosyal ag net bir gerçek kisi olma uygulamadir.

Bu satis, ya da orada ürün almiyor. Bu bir web sitesi veya www.communati.com ve www.writingup.com gibi blog biniyor ve güvenilir bir gerçek kisi olma görevidir.

Daha sonra, aginizdaki insanlarin satin alma artik sayfaya kendi yolunu bulsun. Bu isimler toplama ilgilidir. Internet üzerinde insanlarla tanismak en önemli yönü bir bülten veya pazarlama kampanyasi olusturmak için kullanilabilir isimleri toplamaktir.

Bu insanlar satmaya çalismayin. Bunun yerine, onlara bilgi vermek ve onlari haberdar. Bu da satin almaya hazir onlari güne kadar ‘bagli’ devam edecektir.

Yerel veya genel olarak karari reklam, sosyal ag içine yatirim zaman ve isletme sahibi düzenli bir gelir ihtiyaci ya da büyük ödeme için beklerken bazi kuru kez yönetmek olup olmadigini için mevcut para baglidir.