aldatmaca web sitesi satis kaçinarak

Birçok web sitesi açik artirma yerde çevrimiçi bugün vardir her yüzlerce veya binlerce site satis. Genellikle sitenin sahibi trafik rakamlari göndermek veya son iki ay için gelir grafik göstermek ve birisi satin alacak umuduyla bir soran fiyat yayinlayacagiz. Ancak bu rakamlar bazi yapay daha yüksek bir fiyat soran sürücüye geçen ay ya da iki sisirilmis ve digerleri düpedüz sahte edilmistir. Bu makalede, gerçekleri almak ve sadece kandirdi ediliyor eger bir satis yasal ya da degil ya da olmadigini belirlemenize yardimci olur. Özellikle çarsi siteleri (genellikle ben çalismak ve birçok gölgeli satis görülen sitelerin nis oldugu gibi) üzerinde durulacak, ayni zamanda diger nisler uygulanabilir.
En popüler online web sitesi açik artirma sitesi Flippa, ama gördüm ne yazik ki gibi, onun da nerede en dolandiriciligi yer almaktadir. Gördügüm ihaleleri çogu için, Flippa sahibi koyar, ve sonuç olarak, ben çarsi sitede alanda gördügümüz çok kolayca sahte olarak tespit edilebilir trafik numaralari veya gelir numaralari izlemek ya da ince eleyip sik dokumak için hiçbir sey yapmaz. Bu nedenle, ilk adim ilk arastirma çok yapmadan satin almak veya Flippa bir sitede teklif asla. Yapabileceginiz en iyi sey talkarcades gibi bir topluluk (çarsi web siteleri için) gidin ve belli bir satis ne düsündügünü var deneyimli üyeleri sormak. Birçogu görüste aldatmaca satici tanir ve kötü bir satin alma yapmanizi engelleyecektir. Ikinci olarak, Alexa trafik rütbe bir potansiyel satis bir aldatmaca olup olmadigini belirlemek için iyi bir araçtir. Bir sitenin Alexa siralamasi 500.000 üzerinde ve ayda binlerce dolar (hatta yüzlerce) yapmak oldugunu iddia eden varsa, o zaman muhtemelen yalan söylemektedirler. Bunlar kendinizi korumak için yapabileceginiz iki kolay çekleri seklinde olabilmektedir. Bu iki adim ötesinde, kendinizi korumak için asagidaki anlatacagim daha teknik adimlar vardir.

Onlarin vermek (onlar adsense veya baska bir kaynak olsun) gelir ekran yakindan bakmak gerekir. Sahte istatistikleri gerçek ekran gibi çok görünür ama genellikle onlari en az 1 küçük kusur var. 2 istatistikleri veya sütun arasinda çok fazla bosluk olabilir tamamen saga hizali olabilir. Bazen gerçekten trafik ve gelir istatistikleri yasalsa diger insanlara bakmak ve sormak gerekir.
Aylik gelir istatistikleri yasal olarak bakarsaniz, o zaman istatistikleri ve gelir en az son 6 ay öyküsü için sormalisiniz. Trafik kaynaklari için özel olarak isteyin. Satici bu talebi yiginlari ise muhtemelen sadece yüksek bir satis fiyati almak için geçen ay ya da iki onun istatistikleri sisirilmis gibi, site satin almayin. Eger istatistikleri olsun, trafik satin olma büyük miktarda anlatildigi isaretleri bu yakindan bakiyor. Organik olmayan (satin trafik) büyük miktarda olan siteler sadece bu kadar deger degildir. Satin trafik bazi isaretler trafik ve aniden geçen ay ya da iki zirve trafigi için bir gün için günlük bazda düzensiz dalgalanmalar içermektedir. Ayrica, arama motoru anahtar kelimeleri büyük satici için trafik kaynaklari ve ne kadar her kelime verir ne için sormalisiniz.

Gün trafige gün düzensiz dalgalanmalar trafik hiç organik olmadigini kolay bir isaretidir. En büyük siteleri gibi dalgalanmalar yok. Trafik (eger okul trafik odaklanan bu sitelerin onun bir) mesru% 30-40 ya da belki de daha fazla salincak olabilir nerede bir istisna hafta içi ve hafta arasindadir. Eger bir hafta içinde düzensiz hali görmek ve haftadan haftaya daha-veya-daha az sabit desen asagidaki degilse, satici muhtemelen enjekte ve istatistikleri daha iyi görünmesi için belirli günlerde trafik satin aliyor. Trafik biraz sabit olmustur ama aniden son iki ay içinde birkaç yüzde yüz artti, o da satici daha yüksek bir satis elde etmek için trafik kabartmak oldugunu bir isaretidir. Bu siteleri satin almayin.

Arama motoru trafigi organik trafik ve belki de en çok aranan türü için en iyi kaynaktir. Bir site çok arama motoru trafigi yoksa, degeri önemli ölçüde azaltir. Lütfen satici Bu bilgileri vermek reddederse, site satin almayin. O Bu bilgileri verdiginde, çift Google’da kendiniz kontrol edin. O belirli bir anahtar kelime ile 1000 ziyaretçi bir gün oluyor iddia ediyor ancak o anahtar kelime için sonuçlarinin en sayfasinda onu bulamazsaniz, muhtemelen yalan söylüyor. O bir süre önce belirli anahtar kelimeler için sayfa 1 sonuç var mi söyler ama site geri anahtar kelime gelmeden artik ama onun sadece bir zaman meselesi onlari yoksa, ona inanmiyorum. Onun sitesini ceza var veya daha büyük olasilikla Google sadece onun baglanti tarim yollari taninan ve bu baglantilari indirimli iyi bir sans var. Her iki durumda da, site geri anahtar kelime siralamasi elde edilmez ve bu nedenle para harcamak gerekir. Arastirma ve bütün arama motoru trafigi iddialarin geçerli oldugunu dikkatlice kontrol ediniz.

Sonuç olarak, arastirma çok yapmak ve bir satin alma yapmadan önce ilk topluluklar etrafinda isteyin. Dogrulanmis arama motoru trafigi ve satis kandirdi önlemek için onaylanmistir diger organik trafik çok siteleri satin almak için deneyin.