endüstriyel platform teraziler, mekanik vs elektronik

Platform teraziler muhtemelen endüstrisinde en yaygin olarak bulunan ölçüm cihazlari bulunmaktadir. Bu paketin agirligi ve bu nedenle ulasim maliyetini belirlemek, böylece gemi parça ve malzemeler bir ölçekte kullanacagi Her sirket. Sirket tarafindan alinan mallarin uygun miktarda ulastigini onaylamak için ölçekte tartilir olabilir. Bir kap doldurmak ediliyor her zaman bir baskül kullanmak için uygundur. Kabin agirligi tanelerine ayirma ve içeriginin net agirligi dikkatli bir sekilde ölçülebilir. Malzeme davul bir süreç içine dagitilir olan yerlerde, bir ölçek tambur neredeyse bos bir alarm vermek için kullanilacak ve ayni zamanda malzemenin kullanimini izlemek için kullanilabilir.

Oldukça yakin zamana kadar, pek çok endüstriyel platform teraziler tamamen mekanik vardi. Genel olarak, ölçek platformu miller bir dizi dinlenmis bir yatak, her kösesinde destek olacaktir. Miller tüm sirayla, baska bir kolu sistemi ile desteklenmistir, tek understructure cihaz tarafindan desteklenen olacaktir. Tipik olarak, son kol üzerindeki bir 14-1 mekanik bir avantaj olurdu. Son olarak bu bir denge kol veya bir yay tipi arama ya bagli olacaktir. 1000 lb ve saglanan kolu sisteminin standart kapasite ile, denge yaklasik 70 lb en fazla kuvvet yasayabilirsiniz

Sisteminin bu tür uzun yillar kilo bilgiler olsa da, ideal olmaktan çok uzakti. Miller ve yataklar birbirlerine karsi hareket ve zaman içinde asinma deneyim olacaktir. Bu yanlislik neden, ve ölçek o düzenli servise gerekli olacaktir. Platform, yataklara dinlenmis için, platform üzerinde serbest hareket, belirli bir miktarda oldu. Miller ve yataklar, ve destek kolu kol alti inç veya daha fazla olmasi için ölçek toplam yükseklik zorladi. Bu zor ölçek platformu üzerine yükler yerlestirmek için yapabilir. Ölçek parçalarinin önemli bir sayida oldugu gibi, üretim için de pahali idi. Diger cihazlari kontrol etmek için ölçek kullanmak için pratik bir yol vardi. Mikro anahtarlari bazi ilkögretim türleri ölçek üzerine hileli, ama ne dogru ne de uygun oldugunu olabilir.

Dijital platform teraziler bazi erken türleri sadece tek bir yük sensörü ile denge kolu yerini aldi. Bu tip bir sensör, bir elektronik sinyal içine mekanik bir kuvvet dönüstürür. Sinyal amplifiye edilir, ve daha sonra elektronik gösterge görüntülenen bir dijital dizi halinde orijinal analog forma dönüstürülür. Bu eski mekanik türlerine göre çok daha kolay okunur olmanin büyük avantaji vardi. Ayrica, yazici ve bilgisayar gibi diger cihazlar, ile arayüzü olabilir. Ama yine de büyük mekanik tür dezavantajlari kalan yasadi.

Bir sonraki adim, ölçek platformun merkezinden tek büyük bir yük hücresi yer oldu. Bu dogrudan platformda tüm agirligini kabul ve miller, yatak ve kollari her ortadan kaldirmistir. Bu yöntemin en önemli dezavantaji, yük hücresi platformunda merkez disinda olabilir yükler için destek saglamak amaciyla oldukça büyük olmak zorunda olmasidir. Bu nedenle platform yüksekligi kolay kullanim için çok büyük kalir. Ayrica, ölçek platformun boyutu merkez disinda güçlügün önüne geçmek amaciyla, yaklasik 15 “x 20” de £ 1000 kapasitesi ölçeklerde oldukça küçük tutuldu. Hatta daha küçük bir platform ile, yük de merkezlenmis degildir platformun bazi hareket hala.

Daha ideal bir çözüm ölçek platformun her bir kösesinde altinda bir yük hücresi sunmaktir. Bu yöntem en iyi özellik seti ile elektronik baskül saglamak için Arlyn Ölçekler tarafindan kullanilir. Ölçek platformu artik 48-20 “x 27” tüm yol boyutu “x 48” arasinda degisen, oldukça büyük olabilir. Ama ölçek Profil “1 7/8, son derece düsük olabilir. Ayrica, herhangi bir döner veya yataklari ile, ölçek zaman içinde oldukça dogru kalacaktir. Daha iyi performans saglamak için, Arlyn dijital terazi sok yükleme ve asiri kötüye karsi mükemmel direnç saglayan yük sensörleri, paslanmaz çelik kullanin. Elektronik özellikleri çok genis veri kaydi amaciyla bir bilgisayara veri göndermek, ya da bir USB hafiza çubugu için bir USB arayüzü içerir. Ethernet baglantilari da mevcuttur, bu nedenle ölçek uzak yerlerden izlenebilir. Istege bagli set noktali kontrolör ölçekli otomatik dolum için vana, pompa ve solenoid kontrol etmenizi saglar.