Nintendo pazarlama ve yenilik dönüs

Ellerinde bir video oyunu kontrolü ile büyüyor olanlar için, Nintendo eglenceli cesur, çigir açan yenilikçi olmustur. Nintendo 64, sirketin bu yeni kimligi benimseyerek, var, “hardcore oyuncular” basligi, birçok kisi rehberlik, bu Zaman Zelda Ocarina, Mario 64 ve Super Smash Bros Efsanesi olarak tittles baslatilmasi, üstün yaraticilik kurdu her yeni ürün yeniligi daha kusursuz ürün beklemek ögrendim. Basitçe söylemek gerekirse, Nintendo video oyun eglence gerçek lideridir. Sirketin taahhüt olanlar, Playstation 2 gibi Metal Gear Solid ve Final Fantasy gibi daha gelismis ve grafik tabanli oyunlar baslatarak “hardcore oyun” pazarin kendi saltanati basladi Game Cube, geçis boyunca zor zamanlar yasadi. Sonuç olarak, birçok oyun Nintendo ile onlarin nostaljik bag teslim oldu ve daha fazla estetik rekabet kucakladi.

Ancak, bugün, Nintendo Wii tüketicilerin talep yetismek edemez. Ne tür bir patlayici olay neden olabilir? “Hardcore oyuncular” eski seyirci sirkete geri dönmek için ikna edildi mi? Gerçekler bu kadar ekleyin; Nintendo anda piyasada en “hardcore oyun” sektörü birakti ve gerçekten ihmal pazar segmenti izlemistir, rahat oyun. Rahat oyun oyunlar sadece orta cazibe ile yogun bir oyuncu degil ve büyük olasilikla kadar beceri ya da kesinlikle sert oyuncular beceri ayni tür ihtiyaç duyuyor çokluoyuncu aksiyon yer almaktadir. Bu, bu Satoru Iwata, Nintendo baskani olarak “, daha yüzlerinde daha fazla gülümsüyor koyarak” vurgular ise Nintendo, geri adim ve Microsoft ve Sony Dük hardcore oyun disinda ve grafik savas hem izin verir “yeni bir paradigma” açiklayan belirtti sanayi. Bu da yenilik yerine grafik odaklanmak Wii Müzik ve Wii Sports, gibi oyunlarin serbest birakilmasi ile desteklenmektedir. Tüm ragmen bu degisiklik yaklasik olarak iyimser, Wii Müzik ve Animal Crossing: City Folk, baska bir gelecek basliklari bu yilki E3 konferansinda sergilenen aslinda, degil, tüm oyunlar, ama çok az eglence degeri ile toplumun bir tür. Nintendo eski juggernaut rakibi, Sony, ezilmis neden baska bir nedeni, tüketiciler tarafindan aranan faydalari üzerindeki esnek odak kaynaklanmaktadir. Playstation 3 utanç bile Xbox 360 koyabilirsiniz çarpici animasyon sunmak için mavi ray teknolojisi kullanarak, süphesiz en yetenekli konsol, ancak, mali talihsizlik onlar neredeyse hiç oyun, Microsoft ve Nintendo hem aksine, yayimlandi onun kas-yetistirme fiyat etiketi oldukça degerli yapacaktir.

Bununla birlikte, belki de Sony ve Microsoft ikinci ikincisi daha önce ilk hedef kitlelerine engel degildir, video oyun eglence, simartmak vermedi nüfusun bir kesimine çekici oldugu için, Nintendo olaganüstü basarisi hakkinda perisan olmak, ve olmamalidir oyun toplulugu için kademeli giris tarafindan kendi zevklerine ve daha profesyonel idam oyun deneyimi için ayrintili arama isteyebilirler daha fazla potansiyel müsteri, reel olabilir, Microsoft ve Sony sunmak zorunda tam olarak ne.