bilgi ürünleri nerede yazmak için içerik aramak için

Arama bilgi ürünlerin yaratilmasi önemli bir parçasidir. Eger bir konu hakkinda yazmak ne zaman Yazmaya baslamadan önce en fazla bilgi toplamak istiyorum. Eger süpheniz veya basvuru yapmak istediginizde toplanan bilgiler de kullanisli geliyor. Bu çevrimdisi ve çevrimiçi hem de bilgi arayabilirsiniz. Çevrimdisi, yerel kütüphaneler, dergi, gazete ve kitapçilarda arama yapabilirsiniz.

Çevrimiçi arama arama için daha kolay ve hizli bir yoludur. Ben çevrimdisi yardim malzeme bulmak ve bulmak için daha iyi bir yöntem bulmak.

Hepimiz online arama asina. Düzgün tatli ve sulu yumusak olabilir ya da hayal kirikligi ve bas agrisi neden olabilir. Biz bizim normal günlük sorgulari için yapmak daha is için daha etkin ve verimli arama yöntemleri kullanmaniz gerekir. Bu yüzden her türlü kaynak ve gelismis arama için kullanilabilir her türlü hile bilmeniz gerekir.

Arama Motorlari: Çevrimiçi arama faaliyetlerine esas olarak arama motorlari üzerinden yapilir. Google, Yahoo ve MSN arama motorlari lider vardir. Aliskanlik meselesi olarak, bir arama motoru kendimizi kisitlamak egilimindedir. Ama arama motorlari mutlak olmadigini bilmek önemlidir. Ne onlar benzer. Orada algoritmalari farkliliklar ve yol onlar dizin biraz farkli arama sonuçlarinda web sonuçlari. Bir arama motoru istediginiz ölçüde sirketine hizmet degilse Yani, diger bir denemek isteyebilirsiniz.

Web Dizinler: Web dizinleri onlar hitap konusuna göre site siniflandirmak ve liste. Belirli konularda genel konu dizinleri ve dizinleri vardir. Örnegin ben birkaç genel konu dizinleri listeleme size kontrol edebilirsiniz.

Kütüphaneciler Ana Sayfa – http://lii.org

Infomine-http://infomine.ucr.edu

Akademik Bilgi – http://academicinfo.us

About.com – http://about.com

Google Dizin – http://directory.google.com

Yahoo Dizini! – Http://dir.yahoo.com

Vikipedi: Vikipedi (http://wikipedia.org) hemen hemen her konu hakkinda bilgi bulabilirsiniz bir toplum insa çevrimiçi ücretsiz ansiklopedi.

Meta Motorlar: Eger meta arama motoru için bir anahtar kelime gönderdiginizde, bu web sayfalarinin birkaç tek tek arama motorlari ve kendi veritabanlari için ayni anda arama iletir. Yani ayni anda tüm arama motorlari için arama sorgulayabilirsiniz. Ama sonuç derin kazdik olmayabilir. Yapabilirsiniz Yani, dogrudan arama motorlarini kullanin. Birkaç ortak meta arama motorlari

Dogpile http://dogpile.com

Surfwax http://surfwax.com

Copernic http://copernic.com

Web Madde Dizinler: Madde dizinleri diger yazarlar tarafindan yayinlanan içeriklerin ev sahibi ve iyi bir bilgi kaynagidir. Aradiginiz olabilecegini makaleler bulabilirsiniz web üzerinde makale dizinleri yüzlerce vardir. Sadece küçük bir arama yapmak ve bunu bulur.

Diger Yazarlar gelen Ürünlerimiz: Eger bilgi sahip bir e-kitap / sesli kitap / video rastlarsaniz Aradiginiz ve yazar yeterince güvenilir oldugu, bunun için gidebilirsiniz. Eger çok arama olmadan gerekli bilgilerin çogunu olacakti.

Ayrica potansiyel rakip tanimak. Eger satin almak istemiyorsaniz Ama, orada ücretsiz mevcut pek çok bilgi ve çikardi bekliyor.

Public Domain Kitaplar: Tüm bu seyler telif haklari olmadan ve çogu oldugunu. Bu bilgileri kullanarak ve kendi ürünlerini ortaya çikarabilir. Project Gutenberg baslamak için harika bir yerdir.