en iyi açik kaynak alisveris sepeti yazilim seçmek için nasil

Is Kalk ve bir açik kaynak alisveris sepeti kullanarak çevrimiçi çalisiyor.

Açik kaynak yazilim firtina pazar almistir. Küçük isletme sahipleri ve çok uluslu sirketlerin hem kendi günlük is ortaminda çalistirmak için açik kaynak yazilim kullaniyor. Bugün, açik kaynak yazilim gerektiren dahil olmak üzere çesitli sanayi ve pazar segmentleri ihtiyaçlarini karsilayan bir uygulama sunucusu, web sunucusu, üretkenlik paketi, CRM araci, proje yönetimi, entegre gelistirme ortami (IDE), noktasi satis yazilimi, kurumsal kaynak planlamasi (ERP) yazilimi ve e-ticaret alisveris sepeti yazilim sadece birkaç isim.

Açik kaynak yazilim geleneksel özel yazilim için düsük maliyetli bir alternatif sunuyor. Tüccarlar kendi özel is ihtiyacini karsilamak için açik kaynak kodlu ürünler özellestirmek için yetenegi var. Online magaza çalistirmak için, bir alisveris sepeti sistemi seçmek için çalisirken, is sahipleri degerlendirmek ve üretime dagitmadan önce teknik ve operasyonel özellikleri deger atamaniz gerekir. Bir boyut bu yana tüm uymuyor; tüccarlar kendilerine özgü ihtiyaçlarina göre en iyi ürün seçmelisiniz.

Peki en iyi açik kaynak alisveris sepeti yazilim seçerim? Ilk olarak küçük isletme pazarinda büyük oyuncular listeleyerek baslayacagiz. Benim liste yapmak için açik kaynak alisveris sepeti asagida listelenen 10 minimum gereksinimleri karsilamasi gerekir.

Gerekli özellikleri:

1. Merkezi olarak kontrol kaynak kodu
2. Etkin bir gelistirici toplulugu
3. (PCI Uyumlu ödeme ag geçidi uzantilari dahil) Olgun üçüncü parti yazilim
4. Linux ve Microsoft Windows hosting ortamlari destegi
5. Yazilim indir (örnegin crippleware veya demoware degil) web sitesinde listelenen tüm özellikler içermelidir
6. Peki kurulum kilavuzu ve kullanim kilavuzunu yazili. Belgeler bir PDF belgesi olarak veya HTML dosyasi olarak kullanilabilir.
7. Standart bir SSL sertifikasi kurulur
8. Tüccar ve müsteri için özel bir bildirim e-posta saglar
9. Zamaninda hata düzeltmeleri ve güvenli bir yükseltme yolu saglar
10. Bir özel ve paylasilan barindirma ortaminda yükler

Simdi bizim minimum gereksinimleri listesi var biz üst açik kaynak alisveris sepeti programlari bakmaya baslayabilirsiniz. Bence, küçük isletme pazari için en iyi açik kaynak alisveris sepetleri sunlardir:

• Magento Commerce
• VirtueMart
• osCommerce
• zencart
• CubeCart
• Ubercart
• AbleCommerce

Yukarida listelenen açik kaynak alisveris sepetlerini her tüccar için hiçbir ücret ödemeden, indirilen yüklü ve yapilandirilabilir. En açik kaynak ürün yüklemelerini bir standart (ticari olmayan kalite) kullanici arayüzü ile gelen bu yana Ancak, çogu tüccar GUI (grafik kullanici arayüzü) yükseltmek isteyeceksiniz. GUI yükseltmek ve gelistirmek için son kullanici deneyimi tüccar bir web gelistirici kiralamak veya sadece templatemonster.com gibi sitelerden özel bir sablon satin alabilirsiniz. Tüccarlar kolayca mükemmel görünümlü online magazalar dagitmak, böylece Template Monster (ve digerleri) uygun özel sablonlar binlerce saglar.

Eger is tüccarlar için en iyi açik kaynak alisveris sepeti seçerken saglamak için asagidaki hususlari dikkate almalidir:

Kapasite – tüccar bilmek ve ürün kapasite sinirlamasi anlamak gerekir. 1000 ürün ürün katalogu var ama alisveris sepeti bir 900 ürün sinirlamasi vardir Örnegin, o çözüm sizin için degil. Not: Yukarida listelenen açik kaynak kodlu Tüm ürünler sinirsiz ürün katalogu var.

Performans – e-ticaret web magazasi yavas müsteriler sadece baska bir yere alisveris olacak ise. Bu nedenle, yüksek kullanici yükleri ile ve artan veri yükleri ile performans kontrol etmelisiniz. Her iki senaryo da diz bir web magazasi getirebilir.

Toplum Destek – güçlü bir gelistirme toplulugu var dogrulayin. Ürün gelistirme aktif bir topluluk olup olmadigini görmek için çevrimiçi forumlar gözden geçirin. Sorulan sorulara bakin o zaman bir yanit almak için kullanici için ne kadar sürdügünü görmek.

Teknik Destek – teknik destek aktif bir gelistirici toplulugu ile ya da bir ücret ödenen sözlesme olarak kullanilabilir oldugundan emin olun. Bir üretim sorunu olan ve bir cevap almak için 5 gün veya daha fazla bekleyen daha kötü bir sey yoktur.

Ödeme Gateway Destek – açik kaynak alisveris sepeti kabul ve kredi karti ödeme islemi için üçüncü taraf ödeme ag geçidi uzantilari saglamalidir. Planetauthorize.Net Ödeme Gateway (ve digerleri) içermez Ödeme Modülleri lider açik kaynak alisveris sepetleri için kullanilabilir.

Arama Motoru Dostu URL – Sonra size en iyi arama motorlarina web magazasi sunmalidir e-ticaret web magazasi dagitin. Arama motorlari tarafindan dizine için online magaza arama motoru dostu URL’ler olmalidir.

Daha fazla bilgi için planetauthorize.com adresindeki sitemizi ziyaret edebilirsiniz.