rakhi kutlama egilimleri ve yollarini degistirerek

Hindistan festivallerin arazidir. Bu ülkede her festivali renkli ve görkemli bir kutlama yasar. Kutlama renk ve sekillerde vesile gelen firsat degisir ragmen, özü ayni kalir. Çesitlilik içinde birlik – Hindistan’da festivaller Hint kültürünün temel ahlâki korumak. Hint festivaller çogu, bir anne-in-law ve oglu-in-law, kari-koca, anne-çocuk ve ayni sekilde iliskisi gibi farkli iliskiler kutluyoruz. Raksha Bandhan veya Rakhi kardes-kardes sevgi kutlamak için özel bir firsattir. Bir erkek kardesi ve bir kiz kardesi arasinda paylasilan sevgi saf ve kosulsuz yapistirma Rakhi gününde sevindi edilir.

Dostluk dügüm atarak, bir kiz kardesi onu seven kardesi için ilahi mutluluk arar. Kardesçe sevgi kutluyor Bu festival Hindistan’in zengin kültürel mirasi onadi. Raksha Bandhan vesilesiyle ilk Draupadi Lord Krishna bileginde Rakhi baglamisti Mahabharata döneminde takip edilebilir. Zaman degisti. Simdi, modern teknoloji çaginda oldugunu. Bu vesileyle önemini ayni kalmistir olsa ve geçen zamanla, Raksha Bandhan kutlamanin yollarini ve egilimleri, çesitli yönleriyle degisti. Sadece geçmis gibi, bugün, bu hayirli günde, kiz kardeslerin bileklerinde iplik baglama kadar çok sabah hizli tutmak. Dügüm atarak önce, kiz kardesleri için ilahi bereket arayan tanrilar için bir puja gerçeklestirmek. Onlar kardeslerin alinlarinda bir roli chawal tikka koymak, daha sonra bilek etrafinda bir kutsal iplik (Rakhi) kravat. Kardesler sirayla rakhi hediye dus yükler kendi kiz simartin.

Rakhi gümrük hemen hemen her yerde aynidir ama olsa günümüzün yogun dünyasinda, degisiklikler Rakhi kutlamanin yollarini ve egilimleri yer almistir. Geçmiste farkli olarak, simdi piyasalar sayisiz tasarim, sekil, boyut, renk ve malzeme Rakhis ile su basmis. Zardoshi degerli inci ve elmas, her sey güzel Rakhis olusturmak için bir malzeme olarak kullanilir. Bir halk arasinda çok popüler piyasada Rakhi konulari sayisiz çesitleri bulabilirsiniz. En sevdiginiz çizgi film karakterleri ve müzikal rakhi ile Rakhi çogunlukla çocuklar Rakhis gibi sicak favori vardir. Çiçek Rakhi, Zari Rakhi, Boncuk Rakhi, gümüs rakhi, Rudraksha Rakhi, Taslar Rakhi, zardoshi rakhi, Elmas ve altin rakhi da hotcakes gibi satmak.

Degisiklikler egilimleri hediye yer almistir. Daha önce giysi, tatlilar, para, geleneksel rakhi hediye eskiden çikolata. Ancak, bugün, durum için çok sayida hediye fikirleri vardir. Rakhi engellemektedir ve rakhi özel hediye çekleri cep telefonlari ve diger elektronik cihazlar gibi maddeleri ile birlikte, Hintliler arasinda da oldukça popüler.

En önemli degisiklik yurt disindan Hindistan online rakhi ve rakhi hediye gönderme egilim. Yurt disinda yasayan Hintliler Hindistan online rakhi ve rakhi hediyeler göndererek bu Rakhi kutlama yer aliyor. Bu parlak bir fikir ilk online hediye portallari ortaya çikisindan tasarlandi. Hint diasporasi son olarak bu online hediye hizmetleri yardimiyla kilometrelerce uzaktan Rakhi kutlamanin bir yolunu buldu. Bu online hediye hizmet availing olarak, Hintliler kolayca dünyanin herhangi bir kösesinden Hindistan’a rakhi gönderebilirsiniz. SendRakhiGiftstoIndia.com çevrimiçi rakhi ve Hindistan’a rakhi hediyeler sunma konusunda uzmanlasmis böyle bir online hediye portalidir. Her yerde bu dünyada gelen kiz simdi Rakhi konulari genis koleksiyonu seçim Hindistan’a rakhi gönderebilirsiniz. Da kardesler bu öncü online rakhi hediye portal üzerinden kendi tatli kiz kardesi için rakhi dönüs hediyeler çesitli gönderebilirsiniz.

SendRakhiGiftstoIndia.com seçim için Rakhi hediyeler sunar. Çikolata thalis itibaren mithai thalis için, kuru meyve çikolata engellemektedir için engellemektedir, bu online portal hepsi var. Yeri arasinda, Rakhi thalis en hediyeler sonra aranir. Güzel tasarlanmis ve dekore edilmis rakhi thalis Raksha Bandhan festivalin kutlama büyütmek. Kiyafetler, aksesuarlar, cazip engellemektedir, parfüm ve çok daha fazlasini içerir hediye bolluk vardir. SendRakhiGiftstoIndia.com de biz de size kardesi için hediyeler, kiz kardesi için hediyeler, Bhaiya-bhabhi için hediyeler, çocuklar vb hediyeler içerir relationwise rakhi hediye koleksiyonu sunar arasindan seçim saglamak

Bu Rakhi, hatta kilometre uzakta olan, eglence dolu kutlama bir parçasi olmak. Dünyanin herhangi bir kösesinden Rakhi Hediye Gönder ve Hindistan sevdiklerinize en derin dileklerini ifade.