seo trafik google yeniden bir downer alir

Ben eminim en web kullanicilarinin Google yakin zamanda bir yeniden bir parça uygulandi olan fark olacaktir. Arama motoru dünyanin çogumuzun dev yürüttügünü web kullanicilarinin büyük çogunlugu ile degil, en az Arama Motoru Optimisers, degisiklik fark etmis. Görünüse göre degisiklik yana, SEO söz trafiginin% 43 yeniden beri asagi. Peki tam olarak ne bu neden olabilir?

Tabii ki ilk açik cevap bu kendi hatam olmasidir. SEO zor bir is ve dalgalanmalar bir web sitesine giderek trafikte gerçeklesmesi için bir egilim vardir. Ancak sadece yaklasik on üç yüzde hepsi trafik nereye gidiyor, bir artis gördük söyleyerek? Google’in degisiklik neden olmak göre bu iki baskin potansiyel nedeni vardir:

dis çikarma problemleri

Google’in degisim görünümünü basit bir sis parlaklik ötesinde biraz gider. Islevselligi ve özellikleri de büyük ölçüde yeniden mastar çekilip edilmistir. Yeni gelistirilen sol taraftaki çubuk Arama biraz daha kolay hale getirmek için tasarlanmis çesitli özellikler içerir. Bu web içerigi nasil son olusturuldu cografya siralama sonuçlari için filtre ve dogru sitede bilemek için diger tweaks çesitli içerir. Ayrica daha kolay video içerigi için bloglardan sitenin türüne göre siralamak için yapar. Sonucunda da kullanicilarin yeni tasarim alismak biraz zaman aliyor ve bu bir sonucu olarak sitelere almak sayilari yavasliyor varsaymak makul. Bu sonuç ise, SEO ninjalari bu herkes ayni etki olacak gibi endise az var.

Onlarin organik trafik nereden geldigini kontrol etmek için kesinlikle faydali olacaktir. Diger arama motorlarindan gelen trafik benzer degisiklikler görmemistir o zaman Google muhtemelen asagi.

degisiklikleri yüz

Öte yandan çok çok asagi Google’in sürekli gelisen, her zaman sasirtici page rank algoritmasi için olabilir. Bir sayfa liyakat Google hakim son zamanlarda pek çok degisiklik gördü ve bunlardan bazilari yeniden denk olabilir, üzerinden yöntemi. Sonuç olarak SEO ekipleri biraz arastirma devam almak ve Google degisiklikler yapti nerede oldugunu bulmak gerekir. Bazi durumlarda e-ticaret siteleri için büyük yarar saglayacaktir bu degisiklikler için web sitesi tasarimi uyum nasil Google sürüm bilgileri. Unutmayin, onlar sitelere engel disari degil, sadece so-so onlar gibi.

Tabii ki bu sadece paranoyak spekülasyon olabilir, ancak yeniden bir etkisi oldu gibi görünüyor. Bu arada Google, yeniden bir sans vermek için herkes soruyor. Bir sen bir sey tür tanimak.