sunderland üniversite ve NERSC akilli kart girisiminin sehir

Sunderland College ve Diginus Ltd tarafindan desteklenen Kuzey Dogu Bölge Akilli Kart Konsorsiyumu (NERSC), Sehir ögrenci akilli kartlar disinda rulo ile heyecan verici bir e-Ögrenme yolculuk üzerine baslatmislardir. Ögrenci hayati daha tatmin edici hale ve üniversite yönetim basitlestirilmesi amaciyla, akilli kart düzeni daha genis NERSC girisiminin bir parçasi olarak teslim ediliyor.

NERSC Ingiltere’nin Kuzey Dogu 26 yerel yönetimlerin bir konsorsiyum. Konsorsiyum bölgede güçlü kimligi dogrulanmis bir çok uygulama, akilli kart sunmak için iddiali planlari var. Kartlar kamu ve özel sektör hem de yerel hizmetlere erismek için kullanilir, e-Saglik, E-Egitim ve spor, dinlence ve eglence tesislerine erisim gibi faaliyetleri kapsayan. Sunderland College rulo basarili Sehir disinda dolasimda zaten kartlari birçok binlerce, bugüne kadar en büyük örnektir. NERSC tam bu yenilikçi teknolojilerin kendi benimsenmesi ve dagitim diger Ingilizce ve Avrupa bölgeleri için bir rol model olarak görülebilir niyetinde.

Girisim bir Açik Kaynak Açik Anahtar Altyapisi (PKI) teknolojisi kullanilarak son derece güvenli bir dijital kimlik çözümü ile desteklenmektedir. Bu yaklasim, düsük maliyetli henüz bu geleneksel karmasik ve pahali bir alan için saglam ve ölçeklenebilir teknik çözümler getiriyor. PKI uzmanlik Diginus Ltd, yerel yönetim ve is hem de PKI / akilli kart girisimleri lider bir oyuncu tarafindan saglanmaktadir.

NERSC destekleyen diger teknoloji ortaklari Fujitsu ve ActivCard içerir.

Gerçekler ve Rakamlar: Sunderland College Sehir yukari 24.000 ögrenci ve 900 personel vardir. NERSC Ingiltere’nin Kuzey Dogu 26 yerel yönetimlerin olusturdugu bir konsorsiyum oldugu.