e-ticaret pazarlama stratejisi anlayislar

Online isletmeler-için web-arama motoru pazarlama kurallari herhangi bir türü için pazarlama göz önüne alindiginda. Ama e-ticaret için arama motoru pazarlama ve avantajlari delving önce, bu sektörün temel kavramlari anlamak önemlidir. Arama Motoru Pazarlamasi (SEM), ayni zamanda, Internet Pazarlama ve Search Marketing denilen, arastirma göndererek ve kullanici terimleri kullanarak bir anahtar kelime arama gerçeklestirir, özellikle maksimum maruz kalma ve en üst siralarda ulasmak için arama motorlari içinde bir web sitesi konumlandirma ile ilgili eylemleri tanimlamak için kullanilir ve is ile iliskili ifadeler. SEM, arama motoru optimizasyonu, içerik gelistirme ve aritma, ödeme listeleri ve diger arama motoru ile ilgili hizmetleri ve web sitelerine maruz kalma ve trafik artacak fonksiyonlari gibi is içeren bir terimdir.

e-ticaret için arama motoru pazarlama
Search Marketing Web sektöründe ve özellikle e-ticaret saticilari arasinda giderek daha rekabetçi is bölümü haline gelmistir. SEM herhangi bir online is için önemli bir pazarlama sürücü olarak hizmet ragmen genellikle düsük trafik ve bir içerik sitesi daha ziyaretçi basina yüksek gelir çünkü, bu e-ticaret siteleri için özellikle güçlü bir araçtir. Bu trafikte bile küçük bir artis gelirlerinde büyük bir artis neden olabilir anlamina gelir. Bu nedenle, bir e-ticaret pazarlama stratejisi gelistirirken, SEM yatirim son derece pazarlama girisimleri dahil etmek maliyetli olacaktir.

Bir içerik sitesi karsi bir e-ticaret sitesi optimize önemli bir ayrim bir e-ticaret sitesi arama motoru dostu URL’ler ve anlamli tanimlayicilari kullanmak kurulum olmasidir. En e-ticaret siteleri veritabani tahrik edilir ve en çok alisveris sepeti çözümleri arama motoru dostu degildir. Bu zor arama motorlari ürün sayfalarinda gezinmek için yapabilir, ve bir arama motoru endeksler ana sayfa yerine ürün sayfalarinda ise, tam ürün adlari ve marka adlari için en çok ziyaretçi arama beri önemli trafik üzerinde kaybedebilirsiniz.

Ayrica e-ticaret siteleri ile büyük önem bireysel ürün sayfalarini en önemli odak belirlenmesinde arama motorlari yardimci olmak için görüntü verilerinin dogru optimizasyonu. Resim kodu dogru tanimlayicilari kullanarak her bir ürün sayfasi için alaka güç olusturur ve arama motoru siralamasinda artirilmasi daha da saglayacaktir.

sem çalismasi: bir yil boyunca taahhüt
Arama Motoru Optimizasyonu arama motorlari düzenli olarak daha fazla önem ve daha az öneme sahip diger unsurlari ile belirli bir web sitesine elemanlari siralamak için kendi arama algoritmalari degistirmek gibi devam eden bir süreçtir. Arama motorlari algoritmalari degistirmek ve çok sik web sitesi içerigi metabolize oldugundan, son derece arama motoru siralamalarini korumak ve gelistirmek için en az üç ayda bir SEM çalismalari yapmak önerilir.

Bu sadece sitenizin ilk site optimizasyonu canli gittiginde yüksek sirada yer aliyor saglamak için yeterli degildir. Sürekli ayni anahtar kelimeleri hedefliyor rekabet, öncesinde birkaç adim kalmalidir. Siteniz çok sözcük için üst siralarda olsa bile, SEM zamanla bu siralamasi korumak için gerekli olacaktir. Sürekli de off-site içerik ve baglanti stratejileri gelistirmek gibi yeni ilgili ifadeler hedef web sitesi içerigi genisletmek için de önemlidir.

Arama Pazarlamacilar her gün sitenize alakali trafik çekmek için yeni pazarlama firsatlari kesfetmek için çok çalisiyoruz. Yazma optimize edilmis zengin içerik ile ziyaretçi çeken denklemin sadece bir parçasidir. Bu içerik etkin sayfa ögeleri “eylem çagrisi” yerlestirerek müsteri haline ziyaretçi dönüstürmek için vardir.

e-ticaret ürün kataloglari için düsünceler
Bir e-ticaret pazarlama stratejisi, kullanici dostu bir ürün katalogu olusturma gelistirirken yüksek dönüsüm oranlari için gereklidir. Bu ana sayfanizda listelenen anahtar kelime zengin ürün kategorileri için arama motoru görünürlük için önemlidir. Ayrica iyi kategori kisa ve uzun açiklamalari yani sira ürün kisa ve uzun açiklamalar gelismekte düsünün.

Arastirma trafik modelleri ve ilgili arama ifadeler için rekabet derece bir SEO firmasi kiralama. Arama motorlarindan gelen trafigi yakalamak için, bu kategori ve ürün adlari ve açiklamalari hedefli, son derece alakali anahtar kelimeler entegre etmek son derece önemlidir.

Arama motoru siralamalarini iyilestirmek için, asagidaki unsurlari eklemeyi unutmayin
ürün katalogu:

Ana sayfada · Kelimeler zengin kategori adlari
· Kategori kisa ve uzun açiklamalar
Lütfen kategori sayfalari için · Kelimeler zengin baslik etiketleri
· Kelimeler zengin ürün adlari
Ürün sayfalarinda · Kelimeler zengin baslik etiketleri
En az 1-2 cümle · Kelimeler zengin ürün kisa açiklamalar
· Kelimeler / içerik birkaç metin paragraflari, ürün vurgular ve faydalari madde isaretli listeler ve PDF, EXE gibi destek dosyalari olusan zengin bir ürün uzun açiklamalar ve PPT
· Çoklu kaliteli ürün resimleri

sonuç
Bir e-ticaret web sitesi için, hedefli trafik kazaniyor online satis dönüsüm yapmak için gereklidir. Bir e-ticaret pazarlama stratejisi kurulurken arama motoru pazarlama Yatirim erken gelisimi üzerine kurulmustur, özellikle önemli ölçüde kapali ödeyecek. Rekabetin önünde kalmak için düzenli olarak SEM çalismalari yapmak unutmayin ve iyi arastirilmis, alakali anahtar kelimeler konsantre.