E-ticaret yerine getirilmesi

E-ticaret ve elektronik ticaret özellikle World Wide Web, Internet üzerinde mal ve hizmet alis ve satis olarak tanimlanabilir. E-ticaret düzgün bir sekilde uygulanmasi için bir mal ve hizmet alis ve satis ile dahil alabilirsiniz bir e-ticaret sitesi için büyük önem tasimaktadir. Basarili olmak için, e-ticaret sitesi bir alisveris sepeti sistemi ve bir ödeme isleme sistemi içermelidir.
Zamaninda teslimat dikkat gerektiren bir yönüdür. Aslinda, zamaninda teslimat, digerleri kalite ve maliyet olarak rekabet üç Ana ölçüler biridir. Zamaninda teslimat verimlilik, yönetim etkinligi ve altyapi destegi, kalite ve maliyet gibi, ayni zamanda baglidir. Gecikmeler bir organizasyonun ilerleme engel, yas için ekonomik sistemin bir parçasi olmustur. Teslim gecikmeler çesitli nedenlerle olusabilir. Teslimat programlari üzgün limanlarina imal edilen ürünlerin tasinmasi üretim, nakliye gecikmeler ve gecikmeler gecikmeler. E-ticaret bu gecikmeleri en aza indirmek için bir yoludur.
E-ticaret yerine getirilmesi için, yüksek sinif iletisim teknolojilerinin kullanimi önemlidir. Sirketlerinin küresel endüstriyel rekabet elde etmek varsa onlari sanayi üretimindeki teknoloji köprü için, ilk etapta çok önemlidir. Sirketlerin yurtdisi pazarlarda ihtiyaç ve teknolojik özellikleri ve standartlara bunlari üretmek ne üretmelidir. Teknoloji yükseltme da fiyat rekabeti ve kalite gelistirme için dayanikli yoldur. Söz konusu sirketler, en son teknoloji yürüttügünü adapte, teknoloji tie-up disari çalisarak ve teknoloji upgradation için daha yüksek yatirim taahhüt ederek onlarin düseni yapmak zorunda. Hatta sonrasi liberallesme çaginda, teknoloji upgradation eksik madde olmustur. Ama tüm zamanlarin durumu, global erisim ve etkilesim ve bilgi dagitim yetenekleri sayesinde, Internet hizla dünya genelinde is için gelir bir multi-milyar dolarlik kaynak haline geliyor.