hizli metal döküm

Olmasi bu stereolithgraphy, Hizli Prototipleme veya enjeksiyon kullanimi kalip ve makine basin araçlari türleri karsilastirildiginda bu prototip gerekli olarak kabul edilir ne kavramak ve sonra zaman uygun prototip gereksinimleri için her biri yararlanmak servis saglayicilari bulmak için en iyisidir ve sahip olmaktir bütçe.
Hizli Prototipleme üretim sekli See You ne üstünlügü ile birlikte lazer kullanimi ile temel bilgisayar is (WYSIWYG) alin Nedir. Bu prensip olarak, prototip düzenlenmis biçimi olarak yakindan bitmis ürün yaratmak için elde çogaltilir anlamina gelir. Klavye bilgisayar kontrolleri ile Otomatik cad lazer isini bir operatör veya prototip olusturmak için editörü saglar.
Enjeksiyon, bir isitma elemani ile bir makine kaliplama boslugunun kullanir ve plastik kristalleri ile yüklenir, prototip seklin bir parçasi olmasina neden olmak için kalip bosluguna sicak sivi plastik getirmektedir daha alisilmis bir tekniktir. Bu otomobil için üretim araçlari, parça ve muhtemelen tüm kapi kaliplari için kullanilan iki süreçlerdir. Olarak tanimlanan bu iki birbiriyle olan farkli bir yol vardir.
Stereolithgraphy süreci polimerizasyon kimyasal reaksiyon zinciri ilke yoluyla tabakasi katki islemi yapmak için UV lazer isini kullanir oldugu Hizli Prototipleme ve enjeksiyon kaliplama farklidir. Bir UV kurutmali sivi polimer reçine islemini baslatmak ve bir kez uygun bir yere reaksiyonu durdurmak bir bilgisayar ile kontrol edilmelidir baslar ve prototip için gerekli sekil almak için için kullanilir. 3 – D üretim süreci bir süre kullanilan ve parçalari olusturmak için gerekli mühendislik süreçleri için uygun degil.

Enjeksiyon simdi bile bile sürecinde mekanik bir yöntem olarak da prototip ve parçalari olusturmak ve üretimi için bir daha maliyet-etkili bir yöntemdir. Kisim kalibin inç kare basina 4-5 ton ortalama basinç ile yapilir. Bir enjeksiyon kaliplama makinesi büyüklügü ve agirligi, 5 tondan 6000 ton arasinda degisebilir. Kalip makineleri Bu tür 1858 yilinda kendi anlayisi bu yana sektöründe olmustur.
Biri stereolithgraphy ve benzeri islemleri gibi benzer ilkeleri kullandigindan Hizli Prototipleme kullanarak kaydedilen zaman uzun vadede etkili olabilecegini bulabilirsiniz. Ama her oturum için prototip mütevazi bir dizi ihtiyaç için çok daha hizli ve prototip olusturmak için sivi reçine, metal veya toz malzemeler ile katki katman döküm islemi kullanabilirsiniz. Uzmanlik parça ve prototip üretim mesleklerini potansiyelidir.