müzik online satin alma ve satis

Bir çevrimiçi müzik magazasi nedir?

Bir online müzik magazasi ama genellikle bir abonelik esasina göre parça basina ödeme ses dosyalari satan bir online is. Orada yasal sonuçlari olan bir alternatif oldugunu ve “dosya paylasimi” dir.

Napster, 2000 yili dönüs sirasinda World Wide Web üzerinde büyük etki yapti Fanning Shaun tarafindan olusturulan bir müzik ve dosya paylasim hizmeti.

Napster erken basari sonucunda, Sony gibi büyük müzik sirketler, yakinda bu büyük bir pazar oldugunu fark etti. Müzik online satis dünyasina Sony’nin ilk yolculuk bir felaket oldu. Onlar kendi web sitesi ‘Store’ adini verdi. Müsteriler gezinmek için web sitesi zor buldum ve bir Sony ait sarki indirme ile iliskili fiyatlandirma asiri oldugunu; kadar parça basina 2,50 TL olarak. Bu eMusic gibi küçük online müzik saticilari, bagimsiz etiket müzik satti.

Bugüne kadar, en büyük online müzik magazasi iTunes. Bu Apple’in farkli dijital ses (mp3) çalar, iPod kaynaklanmaktadir. Sadece iTunes iPod için müzik indirebilirsiniz olmasidir. eMusic de online müzik satis büyük bir yüzdesini komutlari.