ziyaretçi benim ana sayfa gördükten sonra ayrilmak – evet, carumba_

Karli bir web sitesine anahtarlarindan biri ziyaretçi orani için hit analiz etmektedir. Eger ziyaretçi orani düsük bir isabet varsa ne anlama geliyor? Bu makalede, cevap verir

hiçbir derinligi

Web sitesi trafigini analiz etmek için etkili bir araç bir süre için ziyaretçi basina isabet sayisi bakmaktir. Bunu yapmak için, sadece söz konusu süre için ziyaretçi sayisina göre hit sayisi bölün. Süreler, bir yil bir gün, hafta, ay veya çeyrek olabilir. Veri trafiginin dogru bir resim olusturmak olmayabilir gibi bir gün daha küçük herhangi bir zamanda bakma.

Eger net en iyi lanet dang saç net sitesi oldugunu varsayalim. Her degisim, renk, malzeme ve örgü 1000’den fazla saç aglari var. O sizin için “bilmek”, bir saç net fast-food yerlerde çalisan insanlar giymek zorunda seylerden biri degildir. Neden hiçbir fikrim yok, ama bir dava tam ve toplam mantikli bir kez vardi eminim.

Her neyse, 1.000 ‘den fazla saç aglari olan bir site sayfalarin büyük bir sayi olmalidir. Mükemmel bir örnek ararken mantikli, siteye her ziyaretçinin birkaç sayfa daha fazla tiklama gerekir. Ne yazik ki, sunucu istatistikleri farkli bir hikaye anlatmak bulabilirsiniz.

Sunucu istatistikleri gözden olarak, ortalama site 5000 ziyaretçi bir gün ve 10.000 sayfa açilimi oldugunu ögrenmek. Ziyaretçiler tarafindan isabet bölme, her ziyaretçinin ortalama sadece iki sayfa bakiyor da dehset kesfetmek. Bu bilgiler, sadece birkaç satis günde ortalama konum gerçegi ile desteklenmektedir. Evet, Carumba!

Bu kötü performans için birkaç olasi nedeni vardir:

1. Yavas Sitesi: 1000 ürünleri ile bir site bir çok dikkatli veritabani tasarimi gerektiren gidiyor. Ben ölümcül yavas veritabani sitelerin yüzde 70 tahmin ediyorum. Ölümcül, ben bu kadar yavas çogu çevirmeli ag kullanicilari sitede gidemez yük anlamina gelir. Biz 30 ila 40 saniye sayfa yükleme süreleri bahsediyoruz. Bu sorun varsa, hemen dial-up kullanan insanlarin yüzde 45 kaybediyor.

2. Sahtekarlik tiklayin: Bir PPC kampanya çalistiriyorsaniz, kampanya içinde tiklamalari izlemek gerekir. Ziyaretçi orani olarak da düsük isabet genellikle PPC reklamlari yapay bir sitenin iç sayfalarina bu clickers nadiren girisim olarak tiklandiginda edilmektedir anlamina gelebilir.

3. Kötü Reklam: Bu bir tamamen senin hatan. Reklam sitenize alakali anahtar kelimeler odaklanmak gerekir. Eger saç fileleri satan varsa, altinda reklam yok “saç.” Bunu yaparsaniz, insanlar, reklaminizi tiklayin saç aglari görmek ve hemen birakacaktir. Sizin sinirlamalar bilin!

Çesitli ziyaretçi oranlari düsük isabet nedenleri olabilir. Çogu zaman, yavas yükleme süreleri yanit veriyor. Site hizli ise, o zaman ziyaretçilerinizin ayni seyi yapmak için bir yol anlamaya, böylece daha derin kazmak gerekir.