e-ticaret magazalari için sosyal pazarlama temelleri

Sosyal pazarlama insan gerçekten is kurmak için kullandiginiz birçok yöntemlerden biridir. Peki ama nedir bu? Sosyal pazarlama sadece e-ticaret sitesi disinda alma ve is elde etmek için bir çaba iliskileri kurmak için bir fantezi adidir. Yani futbol formalari satan bir web sitesine sahipseniz örnegin, belki ziyaret etmek ve bu ürünler ilginizi çekebilir insanlarla etkilesim. Bölgedeki diger antrenörler bulmak ve onlarla konusmak, etkilesim ve güven anahtari burada kazanmak, koçluk forumlarinda zaman harcayin.

Bu çok az ödül için bir sürü is gibi gelebilir. Ancak, size yol kenarina bu atmak ve bu konuda unutmadan bir basari öyküsü anlatmak istiyorum. Ben tüplü dalis büyük bir hayraniyim ve ben ilk içine var gerçekten forumlar ve seyler bu konuda çok konusuyordu. Ben ekipmanlari ariyordum, ben, gözden okuyor ben diger dalgiçlarin ile etkilesim oldu. Ben her zaman sorulara cevap etrafinda gözlemliyor bir kisi oldugunu fark ettim, son derece yararli oldu, ve ayni zamanda adil fiyatlandirma ekipman satti. Ben sadece ondan satin almak için yaptigi saklamak için asagi sürüs kadar sona erdi. Ben sadece bir insanim ise, o tüplü dalis forum araciligiyla sunuyordu onun etkilesim ve iyi hizmet dayali ondan satin yüzlerce insan vardi. Onun en iyi 25 en hizli büyüyen web isletmelerin birine sahip olarak belirtilmistir nerede CNN money.com onu ??gördüm yaklasik bir yil sonra sona erdi. Onun küçük bir sirket hizli bir sekilde ülke çapinda üst tüplü dalis magazalari biri oldu. Onun is su anda yilda birkaç milyon dolar getiriyor. Tüm agiz onun ürün ilgi olacagini baskalarinin bir etkilesim kelime ile basladi.

O sosyal pazarlama ile oldugu gibi sizin kadar basarili olmasa da, kesinlikle de buna diger faydalarini göreceksiniz. Çogu kisi kendilerine kisisel bir yapiya sahip firmalardan satin almak istiyorum, ama ayni zamanda hakkinda neler konustugunu biliyor olanlardan. Eger satiyoruz ürünlerin iyi bir anlayis varsa, o zaman sektöründe lider olarak kendinizi kurmak çok muhtemeldir. Insanlar gibi akliniza, onlar dinlemek ve sizden satin almak için daha egilimli olacaktir.

Hala baslamak gitmek için tam olarak nerede emin degilseniz, o zaman çok fazla endise edilmemelidir. Yukarida forumlari araciligiyla sosyal pazarlama gücünü belirtilen, ancak forumlarda kullanabileceginiz tek platform degildir. Bildigim kadariyla internet gider gibi, Twitter, Facebook ve MySpace esit derecede iyi platformlar. Burada anahtar insanlar ne satiyoruz ilgi olabilir nerede gitmektir. Orada atlamak ve sadece reklam baslatmak istemiyorum. Kendinizi tanitin, belki insanlarin ne söyledigini ilgilenen düsünüyorsaniz her simdi ve sonra web sitenize bir baglanti atmak, ama etkilesim gerçek baglanti daha önemlidir. Sonunda, insanlar yerine onlara giderek daha size gelecektir. Bu sadece diger müsteriler basvurabilirsiniz bir toplum içinde daha görünür ve kuran arkadas olma ilk adim yapma eylemidir.

Sosyal pazarlama sonuçlari degisebilir görmek için aldigi zaman. Tüplü topluluk bazi diger pazarlara kiyasla aslinda oldukça küçük. Yani toplum içinde bir arkadas olarak kendinizi degil, ayni zamanda bir lider sunmak zaman alabilir. Digerleri, hizli olur bazilari için çok daha yavas bir süreçtir. Her zaman potansiyel müsteriler ile etkilesim oldugunu burada akilda tutulmasi ve her zaman profesyonelce hareket. Bu baskalari nasil algiladiklari yararli olacaktir. Küçük bir bacak çalisma uzun bir yol olabilir.