Hareket halindeyken e-ticaret – mobil üzerinden satis

Geçen mobil web sitelerinin kullanilabilirlik, iPhone ve diger high-end yakisikli yükselisi hakkinda yazdigimdan daha fazla kisi telefonda internet kullanimi anlamina gelmektedir. (Kaynak: Nielsen Mobile / BBC). Sirketler, simdi insanlar mobil e-ticaret islemleri tamamlamak için izin veren bazi yerine sadece bilgi için arastirma daha mobil optimize edilmis web siteleri olusturarak karsilik verdiler. Örnegin:

* Alisveris yapanlar Amazon mobil site üzerinden Amazon.com katalog herhangi bir ürün satin alabilirsiniz
* Seyahat edenlerin aninda Tren Hatti mobil site de Travelodge mobil site ve tren biletleri üzerinden herhangi Travelodge Ingiltere’de otelde bir oda rezervasyon yaptirabilirsiniz
* Araç sahipleri Swiftcover mobil sitede bir anlik araba sigortasi teklif alabilirsiniz
* Müzik hayranlari SeeTickets mobil site, en sevdikleri konser için bilet satin alabilirsiniz

Birçok kisi bir cep telefonu üzerinden ayni seyi yapiyor, bir bilgisayar kullanarak online alisveris yapma zaten rahat iken Ancak, benzersiz zorluklar teskil etmektedir. Bu sorunlar mobil e-ticaret siteleri tarafindan ele alinmasi gerekmektedir. Bu makalede, müsterileriniz ve mobil e-ticaret sitesi arasindaki potansiyel engellerin kaldirilmasi için en iyi uygulama yönergeleri saglar.

Insanlar cep sitesi bulmasina yardim

Müsterilerinizin bulamazsa bir mobil optimize edilmis sitesine sahip hiçbir faydasi yoktur. Ziyaretçilerin bir cep telefonu yoluyla sitenize erisen her zaman algilar ve otomatik olarak sitenin mobil optimize edilmis versiyonu onlari yönlendirmelidir.

Ayrica cep sitesine baglanti reklam olsa da, insanlar hala ana site sadece baglanti hatirliyorum olabilir, ya da bir arama motoru baglanti yoluyla ana sitede gelebilir.

Cep sitesine baglanti hatirlamak ve bir cep telefonu yazmaniz kolay oldugundan emin olun. Örnegin:

* Ana etki kelime ‘mobil’ ekleyin
* Lütfen markasi ile bir. Mobi etki alani kullanin

Düstü internet baglantilari için yiyecek ve içecek

Mobil internet baglantisi sik sik, örnegin kararsiz olabilir bir cep telefonu bir düsük sinyal alana hareket veya pilin bittiginde. Birisi sadece alici bilgileri örnegin iken bu olursa Genellikle büyük bir sorun degil haber okuma. Ancak, islemin ortasinda düstü baglanti islem tamamlanmis ya da simdiye kadar girdiginiz bilgileri kayip oldugunu sinirli olup olmadigini insanlar merak birakabilir.

Kadar mobil sebeke kapsama gelistirmek için yapabileceginiz bir sey yok da, düstü baglantilari etkilerini azaltabilir:

* Bir islem örnegin her adimda tüm bilgilerini kaydetme bir alisveris sepeti ya da nakliye ayrintilari ögeleri zaten girdi
* Birakti nerede bir islem bastan baslamak zorunda kalmadan, noktadan devam edilebilir saglanmasi
* Bir islemin basinda ziyaretçilerin e-posta adreslerini ve cep telefonlari yakalama ve bir kesintiye islem devam yardimci olmak için onlara talimatlar göndererek
* Mobil sitesinde bulunan tüm islemleri birkaç kisa adimda tamamlanabilir saglanmasi

Veri girisi önlemek mümkün

Üst düzey akilli telefonlar giderek bir cep telefonu yazarak, tam bir fiziksel ya da ekran klavyesi dahil olmasina ragmen hala bir bilgisayarda kadar kolay degildir. Ne yazik ki, bir e-ticaret islemi tamamladiktan genellikle her zaman böyle adresleri ve kredi karti numaralari gibi, yazin kolay degil birçok bilgi gerektirir.

Müsterilerin bu noktada düsüyorlar sansini azaltmak için, sizin tarafinizdan veri girisi mimimise edebilirsiniz:

* Müsteri log-in için ayni kullanici adi ve nakliye ve hesabina saklanan fatura bilgilerini almak için ana web sitesi için kullandiginiz sifre ile izin
* Müsterilerin gelecekte yapilacak islemler hizlandirmak için bir hesap olusturmak için tesvik
* Müsteriler sadece bir kullanici adi ve sifre gibi girmeniz gerekir bunun için 3. parti faturalandirma hizmetleri ile entegre PayPal

Islem güvenligi hakkinda kullanicilari rahatlatin

Kredi karti sahtekarligi ve kimlik hirsizligi ile ilgili haberleri sik sik rapor sayesinde, en çok alisveris kendi çevrimiçi islemin güvenli olacagini ikna olmak için ariyoruz. En masaüstü web tarayicilari belirgin güvenli web siteleri vurgulamak ve sahte siteleri ziyaret kullanicilari korumak olsa da, birçok mobil tarayicilar bu açidan ilkel. Farkli web tarayicilari ile birçok cep telefonu var çünkü Ayrica, insanlar henüz bir web sitesi güvenli oldugunu vurgulayarak bir belirli bir sekilde alismis degil.

Bu belirgin cep sitesi ana sayfasinda ve hassas bilgileri isteyin sayfalarinda güvenli oldugunu vurgulamak için iyi bir fikirdir. Bir önceki noktada anlatildigi gibi zaten, kendi hesabina saklanan çünkü onlar herhangi bir hassas bilgileri girmeniz gerekir yoksa müsteriler daha rahat hissedebilirsiniz.

Sonrasi islem asamasi için mobil düsünün

Bir islemi tamamlamak zaman müsterileri ile etkilesimde durmuyor. Iyi bir mobil kullanici deneyimi örnegin, islem sonrasi fazina iyi uzanmalidir müsterilerin siparis mal izlemek ya da rezervasyon onayi kontrol etmeniz gerekir zaman. Müsterileriniz bir cep telefonu kullanarak bir islemi tamamlamak için seçtiginiz, tüm sonra, büyük olasilikla ayni sekilde bu islem takip takdir edersiniz.

Islemin niteligine bagli olarak, asagidaki yönergeleri geçerli olabilir:

* Müsterilerin mobil site üzerinden fiziksel mal satin zaman, düzen ve mallarin teslimi ilerleme izleme için bir mobil çözüm saglar.
* Müsterilerin sitesi araciligiyla bilet veya diger hizmetlerin rezervasyon yaptirabilirsiniz zaman, bir cep dostu rezervasyon onay e-posta saglamak ve bilet elektronik olarak özel bir barkod seklinde bir cep telefonu saklanabilir nerede, mobil bilet çözümler düsünün
* Her durumda, bir islem takip tüm e-postalari cep dostu oldugundan emin olun

sonuç

Müsterilerinizin cep telefonu üzerinden sizinle islem bekliyoruz önce artan mobil internet kullanimi ile, uzun olmayacaktir. Bu sadece bir cep ekran sigacak sekilde mevcut web sitesi “ölçek küçültme” daha fazla sürer. Dikkatle mobil kanali ile sunulan benzersiz zorluklar ve firsatlar göz önünde yalnizca Eger müsteri gerçek bir mobil kullanici deneyimi sunmak mümkün olacak.