Online emanet bir durum

Siber suç 2008 IC3 rapor yeni çikti ve haber iyi degil: siber suç tekrar oldugunu. Bu, tabii ki, siber suç her geçen gün, daha akilli almak ve daha fazla sayida oldugu gibi görmek hiç de sasirtici degil; kolluk telafi oynamaya devam ederken.

Yerine,, ne biraz sasirtici, ancak, son iki yil-hiç tüm raporlarin% 25.5 olarak, bir yakin ikinci çalisir ama artik, paketi kafalari için en çok rapor edilen çevrimiçi suç oldugunu Dolandiricilik-ki Internet Müzayede 2008 En bildirilen çevrimiçi suç internet dolandiriciligi tüm rapor örneklerini% 32.9 olusur Mal ve / veya ödeme teslim edilmedi vardir.

ic3

Internet Suç Sikayet Merkezi (IC3) Ulusal Beyaz Yaka Suç Merkezi (NW3C) ve Federal Sorusturma Bürosu (FBI)-bir olarak hizmet arasindaki Internet Dolandiriciligi Sikayet Merkezi-bir ortaklik olarak, 2000, 8 Mayis tarihinde çalisma basladi araç, süreç alabilir ve siber suç sikayetleri basvurmak için.

IC3 yönelik ve federal, eyalet ve yerel kuruluslar da dahil olmak üzere daha genis kolluk toplum, hizmet vermeye devam etmektedir, ve kuruldugu günden bu yana, IC3, çevrimiçi dolandiricilik (birçok formlarda) dahil olmak üzere bilisim suçlari, tam gam çalisan sikayet aldi edildi fikri mülkiyet haklari konularinda, bilgisayar sistemine giris (hack), ekonomik casusluk (ticari sir hirsizligi), çocuk pornografisi, uluslararasi kara para aklama, kimlik hirsizligi ve ek siber suçlarin büyüyen bir liste.

2008 Internet Suç Raporu sekizinci sürümüdür.

sayilari

1 Ocak 2008 den – 31 Aral, 2008, IC3 275.284 çevrimiçi sikayet aldi. Bu 206.884 çevrimiçi sikayet gördüm 2007 üzerinde bir (% 33.1) artis vardir.

Alinan tüm sikayetlerin, IC3 federal, eyalet ve bir daha görüsülmek üzere ülke çapinda yerel kolluk bunlarin 72,940 anilacaktir. Bu vakalarin büyük çogunlugu sahte bir doga ve sikayet adina bir mali kayip çikiyor.

Dolandiricilik tüm atifta olan toplam bildirilen dolar kaybi sikayeti basina 931,00 $ bir ortalama dolar kaybi ile 264.600.000 $ oldu. Bu 2007 yilinda toplam bildirilen kayiplara 239.100.000 $ kadar oldugunu. Tavsiyelerin bir analizi ile ilgili diger önemli bulgular sunlardir:

teslim edilemedi

Teslim edilmeyen mal ve / veya ödeme anilacaktir 32.9% olusan sikayetleri-Bu IC3 rapor mal ve / veya ödeme olmayan teslimat 2007 seviyelerinden bir 32.1% artis, simdiye kadar, en çok rapor edilen suç oldu.

internet açik artirma dolandiricilik ve diger dolandiricilik

Internet açik artirma dolandiricilik sevk sikayetlerin% 25,5 olarak gerçeklesmistir. Kredi / banka karti dolandiriciligi sevk sikayetlerin% 9.0 olusur. Güven dolandiricilik, bilgisayar dolandiriciligi, yil içinde kolluk sevk sikayetlerin ilk yedi kategoride disari dolandiricilik ve Nijerya mektup dolandiricilik yuvarlak kontrol edin.

erisim yöntemi

E-posta (74.0%) ve sayfalarin (% 28.9) hileli temas gerçeklesti, üzerinde iki ana kanal vardi.

geri mücadele

IC3 göre, Internet kolaylastirdi dolandiriciligi karsi korumak için en iyi sekilde haberdar etmektir. Internet üzerinde en son dolandiriciligi haberdar tutulmasi internet kullanicilarinin bunlardan biri bu dolandiriciligi yerine para kaybetme ya da kimlik bilgileri tanimak ve rapor saglayabilir. En son dolandiriciligi hakkinda bilgi için, periyodik olarak en son güncellestirmeleri için IC3, FBI ve FTC web siteleri kontrol etmenizi öneririz.

Ayrica, IC3 ve ortaklari halka açik bir web sitesi, lookstoogoodtobetrue, baslatti hangi külot çesitli tüketici uyarilar, ipuçlari ve dolandiricilik egilimleri hakkinda tüketici.

teslim edilemedi mücadele

IC3 mal veya ödemeler teslim edilemedi mücadele ile ilgili özel tavsiyesi yapar:

• Eger saygin bir kaynaktan mal satin emin olun. Açik artirma dolandiricilik oldugu gibi, mümkün, Better Business Bureau de dahil olmak üzere saticinin ünü kontrol.
• fiziksel bir adres yerine bir posta kutusu ve bir telefon numarasi sadece elde etmeye çalisin. Ayrica, sayi dogru ve çalisma olup olmadigini satici görmek için arayin.
• aktif bir e-posta adresi olup olmadigini görmek için bir e-posta gönder. Kredi karti hesap açtirmak için gerekli degildi ücretsiz e-posta servisleri kullanmak saticilarin dikkatli olun.
• Bu kisi / sirket ile ilgili diger web arastirin. Kendi fantezi Web sitesi tarafindan bir kisi / sirket yargiç etmeyin, iyice kisi / sirket kontrol.
Özel teklifler (özellikle istenmeyen e-posta yoluyla) yanit verirken • dikkatli olun.
Bireyler / kendi ülke disindan sirketleri ile ugrasirken • dikkatli olun. Bir sorun islemle ortaya çikarsa farkli ülkelerin yasalarina sorunlari yaratabilir unutmayin.
• Tüm ögeler üzerinde döner ve garantiler hakkinda bilgi.
Yanlis bir sey olup olmadigini sik sik masraflari anlasmazlik çünkü internet üzerinden ürünleri satin almak için • en güvenli yolu kredi karti geregidir. Ayrica, emanet hizmeti hakkinda ayrintili arastirma sonrasinda bir emanet veya alternatif ödeme hizmeti kullanan düsünün.
• elektronik olarak kredi karti numaralari gönderdiginizde web sitesi güvenli oldugundan emin olun.

internet açik artirma dolandiriciligi mücadele

IC3 da Internet Ihalesi Sahtecilik savas konusunda özel tavsiyelerde bulunmaktadir:

• nasil Internet ihaleleri is, ne yükümlülükleri bir alici gibidir, ve saticinin yükümlülükleri Teklif önce ne hakkinda mümkün oldugunca anlayin.
• Bir sorun olusursa web gerekenlere eylemleri ögrenin ve islem ve sevkiyat sigortalanmasi düsünün.
• sahip oldugunuz tek bilgi bir e-posta adresi, özellikle Satici hakkinda mümkün oldugunca fazla bilgi edinin. Bir is ise, satici / is bulundugu Better Business Bureau kontrol edin.
• satici üzerinde geri bildirim inceleyin ve sagduyulu. Satici negatif geri besleme öyküsü varsa o özel satici ile anlasma yok.
• satici için istiyor ve nerede o / o ödeme göndermek için istiyor ödeme hangi yöntemi belirleyin. Posta adresi bir posta kutusu numarasi dikkatli olun.
• ABD ve diger ülkeler arasinda ihaleleri düzenleyen kanunlarda farkin farkinda olun. Bir sorun bir ülkede ve baska bir alici olarak, saticiya olan ihale islem ile olusursa, bu elli bos birakarak bir süpheli sonuç neden olabilir.
• Teslimat Iade etmek isteyebileceginiz mal için beklenen ve garanti / bilgi alisverisi olabilir ne zaman satici sormak emin olun.
•, beklenmedik maliyetler önlemek nakliye ve teslim satis fiyati dahil olup olmadigini ögrenmek veya ek olarak için.
• Son olarak, saticilar bu bilgileri gerek gibi, satici için sosyal güvenlik numarasi veya sürücü belgesi numarasini vermekten kaçinin.

magdur eger adimlar:

1. Online açik artirma sirketi ile bir sikayette. EBay Dolandiricilik Koruma Programi için dikkate alinmasi için, bu liste son tarihinden sonra 90 gün içinde bir online Dolandiricilik Sikayet sunmalidir.
2. Internet Suç Sikayet Merkezi ile bir sikayette.
3. Yerel ve eyalet düzeyinde (yerel ve eyalet polis) de kolluk kuvvetleri Iletisim.
4. Ayrica, failin kent ve devlet kolluk kuvvetleri basvurun.
5. USPS, UPS, Fed-Ex, vb: yükleyici ile bir sikayette
6. Ulusal Dolandiricilik Bilgi Merkezi ile bir sikayette.
7. Better Business Bureau ile bir sikayette.

teslim edilemedi daha yakindan bakmak

Teslim edilemedi matematik yapmak hos olmayan bir resim çiziyor:

Teslim edilemeyen 275.284% 32.9 ‘u 2008 yilinda bilisim suçlari rapor mahiyetinde oldugundan bu demektir biz 90.568 teslim edilemedi vaka rapor gördüm. Simdi, Ulusal Beyaz Yaka Suç Merkezi, Agustos 2005 raporuna göre bu yana, Beyaz Yaka Suç Ulusal Anket, yedi sadece bir siber suç aslinda polis ya da düzenleyici kurum bildirilmektedir, biz yedi çarpin gerekir 633.976 ile bize biter 2008 islenen teslim edilemedi suçlarin dogru bir sayim, olsun.

Bu da 1.736 tür suçlarin her gün ya da 72 hiç saat, 7/24 meydana gelir.

Ya da, burada Amerika Birlesik Devletleri’nde, bir isik koymak için, her gün (7/24) her dakika, bir ürün sahtekarlikla satilan (ve gullibly satin alinan ve ödenen) çevrimiçi.

Degil gülünecek bir sey.

hileli online emanet koruma

IC3 en önemli tavsiyelerinden biri emanet hizmeti hakkinda ayrintili arastirma sonrasinda bir emanet veya alternatif ödeme servisi kullanan ele almaktir.

Ancak, “emanet hizmeti hakkinda ayrintili arastirma sonra.” Hattin dikkatli dikkate almak lütfen Neden IC3 bu uyari da eklenmis mi?

Hileli online-emanet koruma bu koruma yaptigi gibi sadece hirsizlik niyetinde ise, maskeleme, çok karli bir online dolandiricilik faaliyeti oldugu kanitlanmistir olmasi.

Bu kuzu postuna emanet kurt baska bir sey degil. Için bu masum ve masum üzerinde dua dünya, yardim kiliginda isleyenler dolandiricilik.

Bu yorgun çevrimiçi alici-iyi online açik artirma dolandiricilik ve sahte-için parasini o alir emin olmak için bir online emanet hizmeti döner ve para saticiya yayinlanmadan önce mal onaylar korumak. Hakkinda belki bilgi dünya

O “Online Emanet” Google’in ve siteler, bir sonraki daha mesru görünen bir bir ev sahibi ile karsilanmaktadir. O emmek için zaman ya da düsünce vardir gibi o ince baski “hakkimizda” dikkatli, ve kadar okur. Son olarak bir yerlesir: Bütünlük Emanet.

O bir hesap kurar ve onun e-posta güvenli bir https baglantisi üzerinden, site tarafindan dogrulandi. Simdiye kadar iyi. Onun tarayicida https ve küçük güvenlik sembolü görünce ona sicak ve bulanik hissettiriyor.

Daha sonra islemin ayrintilarini saglar, ve, bir son adim olarak, satin alma mevduat miktari-bu durumda $ onun yeni kurulan emanet hesabina 3500-in.

Ve bu, demisler, o para gördüm son oldu.

Bunu nasil yaparsiniz?

çözelti taklit

Dürüstlük Emanet disari döner kurulan-normalde Çin, Rusya, ya da eski Dogu bir iyi niyetli emanet sirketin baska bir sey kaygan kimlige bürünme, AB-için tam tersi, yani yapmak gibi davranarak ederken, para çalmak amaciyla önlenmesi oldu hirsizlik.

Ne yazik ki, çevrimiçi emanet dolandiricilik, gibi faktörler nedeniyle yükseliyor:

• Online kimlik / kredi karti hirsizligi
Internetin • Anonymity
Sahte emanet siteleri hakkinda kamu bilincinin • Bir aglanacak eksikligi
• sahte emanet siteleri onlara bildirilmistir sonra bile onlarin hizmet kalmasina izin sonra çalinti kredi kartlari ile olusturulan ve izin Web hosting firmalari.

Bunun için, kendi hemcinsleriyle sifir endise ile teknoloji anlayisli suçlularin giderek artan sayida ekleyin.

Neyse ki-için isi olanlar bile, hileli online emanet siteleri o kadar sahte kurmak kim asagi olanlardir izlemek için bir kural olarak, hayatlarini bagliymis (muhtemelen degil) orijinal kopyasini olusturmak olmaz tembel insanlar, bu. Hayir, çok fazla is.

Tembel insanlar normal sablonlari çare, bir saygin sitesi indirmek için gitmek dolandirici siteleri (ki ayni zamanda bol) siparis etmek için yapilmis. Güven-uyaran kopyalama gelince, birkaç site bu kelimeler için gitmek nerede iyi niyetli çevrimiçi escrows, daha iyidir.

Paranizi korumak
Nasil, ortalama internet kullanici online emanet dolandiriciliga karsi kendinizi koruyabilirsiniz?

Ilk olarak, önemli olan hiç para ya da mal göndermeden önce (gibi IC3 tarafindan tavsiye edilen) arastirmalar bu siteleri. Ilk olarak, etki alanindaki bir WHOIS arama yapin. Bu site ne kadar süredir, bu barindirilan nerede, kaç kez site kapali alinmistir size gösterecektir. Bu ipuçlaridir. Hiç size balik kokuyor, baska bir yere gidin.

Bu sizin para. Bir siber suçlu için teslim muhtemelen henüz onunla ne sizin ilk on listesi üzerine vermis degil.

Çok büyük firsatlar çevrimiçi. Çok büyük müzayede evleri çevrimiçi. Sahte olanlar oldugu gibi Orada iyi niyetli çevrimiçi emanet siteleri, ama hiçbir yerde gibi birçok yakin.

Yani yapabilirsiniz tüm online arastirma yapmak. Eger mesru görünüyor bir site buldugunuzda, birkaç ek adimlardan birini almalidir:

Sahte siteler güvenli bir site yapmak için gerekli sertifika satin alabilirsiniz ise • Ilk olarak, nadiren yapmak;
• Ikinci olarak, üzerinde karar site onlar tarafindan sahte bir siteye olarak listelenmis olup olmadigini görmek için emanet-fraud.com de kontrol edebilirsiniz, onlar da iyi niyetli sitelerin bir listesini tutmak;
• Üçüncü olarak, onlar Amerika Birlesik Devletleri merkezli emin olmak için sitenin müsteri hizmetleri departmani arayabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir süpheniz varsa, geri çagirmak için isteyin ve arayan uluslararasi bir çagri ise ID-, dikkat edin. Site bir müsteri hizmetleri departmani yoksa Ayrica, yine, dikkat;
Eger bir ABD merkezli servis departmani konustugunuz biliyorum • sonra, onlar banka kendi emanet hesaplari için kullaniyor, ve kim bankada ana temas gibi hangi, mesru oldugundan emin olmak için akliniza gelebilecek herhangi bir soru sormak (daha sonra bu online emanet sirket senet yaptigi dogrulamak için arayabileceginiz var bir emanet hesabi);
Cevabi iyi bilinen bir Amerikan bankasidir, ve müsteri hizmetleri temsilcisi bankada iletisim bilgileri temin edebilir eger, orada% 99 • Eger. % 100 ulasmak istiyorsaniz Sonra, süphe herhangi bir iz ekarte etmek için bankaya bu son çagri yapmak.

Onlarla kayit ve satin alma tadini, simdi güvenebileceginiz bir online emanet sirket bulduk.

Burada huzur ve iyi bir gece uykusu için var.

Coeur d’Alene merkezli Ulf Wolf,, Escrow.com için siber suç hakkinda yaziyor.