Iyi bir sifre ile gelip nasil

Çok çevrimiçi hayatimizin bu gün ile, güvenlik önemli bir konudur. Eger bankacilik online olarak yapabilirsiniz, Hotmail ya da Gmail hesabiniza tüm e-posta yazismalari tutabilir, satin alma aliskanliklari Amazon veya eBay takip edilebilir, her an çevrimiçi faturalar alabilir ve hatta nerede vardir bulabilirsiniz GPS izleme yazilimi kullanarak her an dünya. Tüm bu önemli ve özel bilgileri dogru sifre ile genellikle erisilebilir. Bu size kendinizi korumak için bir sifre oldugunu kesinlikle zorunludur oldugu anlamina gelir.

kötü sifreleri

Bu 0000 ya da adi gibi kötü bir parola veya web sitesinin adini kullanarak bu potansiyel bir hacker bilgilere erismek için çalisacagiz ilk sey gibi korkunç bir fikir. Kurnaz bir sifre düsünmek mücadele için yere yeni bir hesap kurma zaman çok kolay olabilir, gibi sik sik insanlar unutmak ve kendi bilgilere erisim kaybetmekten çok korkuyor. Bu durumda insanlar ya kolay tahmin edilebilir üstünde olanlar ya da kendi farkli hesaplar her için kullanmak gibi bir sey seçecektir. Birisi hesaplari birine sifre ögrenir gibi bu baska bir korkunç bir fikir, onlar da diger tüm hesaplari ayni bir çalisacagiz emin olabilirsiniz.

Iyi sifreleri

Iyi bir güçlü bir parola ile gelip en iyi yolu, en az 8 karakter uzunlugunda, harf ve sayi bir arada kullanmaktir. Bu daha kolay hale gelir bazi tanidik numaralari ile tanidik bir kelime dahil çalisirsaniz hatirlamak zor görünse de. Örnegin: ISKOÇYA gibi bir kelime almak, hatirlamak kolay ve büyü kolay. Belki 09/12/95, gelecek size zor örnegin ezbere biliyorum dogum bir telefon numarasi veya tarih gibi unutmak bulacaksiniz birkaç sayi düsünüyorum. Son olarak onlari bir araya birlestirme: SC09TL12N9D5. Hatirlamak daha da kolaylastirmak için bir harf ya da rakam birakabilirsiniz dikkat edin. Bu teknik ile kolayca sifreleri kesfetmek için unutulmaz, sert, yapabilirsiniz. Bir sitedir olarak güvenli ve ödeme servis saglayicisi oldugu kadar iyi, onlar ayrintilari online kredi karti islem için güvenli kalmasini saglamak için yardimina ihtiyacim var.

Eger yeni bir sifre olusturma teknigi ile birlikte, bu kullanarak içeri yazarken arada, pek çok site bu gün, sifrenizi ne kadar güçlü bir fikir vermesi için bir ‘sifre gücü ölçer’ saglamak, kisisel bilgileri daha güvenli olacaktir. Ve unutmayin, her hesap için ayni sifreyi kullanmayin!